• Aktualności

    • REPREZENTACJA “BYTNARÓWKI” ZWYCIĘZCĄ W TURNIEJU DEBAT HISTORYCZNYCH IPN!
     • REPREZENTACJA “BYTNARÓWKI” ZWYCIĘZCĄ W TURNIEJU DEBAT HISTORYCZNYCH IPN!

      W dniu 30 października 2020 r. odbył się regionalny etap V edycji Turnieju Debat Historycznych zorganizowany przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Łodzi. Po raz pierwszy w dziejach turnieju odbył się on w formacie online.

           Prowadzona przez nauczyciela historii, dra Artura Rosiaka, drużyna “Bytnarówki” w składzie: Kacper Reguliński (IIIB), Monika Stangenberg (II A), Hanna Stemplewska i Patryk Krawiec z II F [rezerwowi – Eryk Cendrowicz (IIH) oraz Kacper Hanczyc (IIB)] zajęła w nim I miejsce! Pozostałe stopnie podium zajęły reprezentacje: VIII LO im. Adama Asnyka z Łodzi (II miejsce) oraz I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie z Ostrzeszowa (III miejsce). 

         Zwyciężając w Turnieju ekipa z XXIX LO wywalczyła sobie prawo do udziału w finale ogólnokrajowym, który odbędzie się w dniach 7-9 grudnia (również online).

         Warto przypomnieć, że dla “Bytnarówki” nie jest to pierwszy sukces w ramach rywalizacji w debatach oxfordzkich. W kwietniu 2018 r. reprezentacja XXIX LO  (Julia Gertner, Julian Rakowski, Aleksandra Brewińska oraz Oskar Bugajny) zajęła I miejsce w ogólnopolskim Turnieju Debat Oksfordzkich organizowanych przez Regionalny Ośrodek Dialogu i Edukacji Historycznej (RODEH) w Łodzi oraz Centrum Europejskie Natolin. W rok później (kwiecień 2019), w kolejnej edycji tego Turnieju, nasza drużyna (Julia Gertner, Michalina Poręba, Kacper Reguliński, Emanuela Mazurek/Zuzanna Galasińska) wspięła się na wyżyny swych umiejętności. Po zaciętej walce o pierwsze miejsce zostali wicemistrzami Turnieju.

          Trzymajmy więc za nich kciuki w grudniu!

    • GŁOSUJEMY NA PROJEKT L214
     • GŁOSUJEMY NA PROJEKT L214

      W dniach 6 - 30 listopada można głosować na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego dla Łodzi.

      Gorąco zachęcamy do oddawania głosu na projekt L214 PRZYWRÓĆMY BLASK INFRASTRUKTURZE SPORTOWEJ W XXIX LO W ŁODZI, dzięki któremu będziemy mogli odmalować i unowocześnić naszą salę gimnastyczną. 

      Głosy można oddawać na stronie UMŁ

    • Oto Poeta
     • Oto Poeta

      Julian Rakowski, nasz tegoroczny absolwent, który został laureatem XXIV konkursu F.E.T.A w XXVI LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Gratulujemy!

    • WRACAMY DO SZKOŁY
     • WRACAMY DO SZKOŁY

      Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się we wtorek 1 września.

      1. Klasy pierwsze spotykają się z wychowawcami o godz. 8.50
      • Klasy 1a i 1b przed głównym wejściem do szkoły
      • Klasy 1 c i 1d na boisku szkolnym

      o godz. 9.00 na boisku odbędzie się spotkanie klas pierwszych z dyrekcją szkoły i wychowawcami, a około 9.30 uczniowie przejdą do wyznaczonych sal.

      2. Klasy drugie spotykają się z wychowawcami w wyznaczonych salach o godz. 10.00

      3. Klasy trzecie spotykają się z wychowawcami w wyznaczonych salach o godz. 11.00

      Uczniów w tym dniu obowiązuje strój galowy oraz zasady zachowania zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym (noszenie maseczek podczas przebywania na korytarzach szkolnych).

    • Wakacje!
     • Wakacje!

      Dobiegł końca kolejny ale jakże trudny rok wytężonej pracy, Nastał czas długo oczekiwanych wakacji, czas zasłużonego odpoczynku. Życzymy Wam, aby wakacje były spokojne, bezpieczne, pełne radosnych przeżyć i by wszyscy wrócili zdrowi.

    • Uwaga Kandydaci!
     • Uwaga Kandydaci!

      Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych, która zgodnie z zarządzeniem Łódzkiego Kuratora Oświaty z 30 stycznia 2020 r., miała się rozpocząć w poniedziałek 11 maja, odbędzie się w innym terminie.

      Nowy termin wraz z harmonogramem postępowania rekrutacyjnego oraz terminami składania dokumentów zostanie określony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. 

      Zmiana terminu naboru do szkół średnich jest związana z epidemią COVID-19, ograniczeniem funkcjonowania szkół oraz przełożeniem egzaminów dla 8-klasistów, które odbędą się w dniach 16 - 18 czerwca 2020 r

    • Ósmoklasisto zapraszamy do Bytnarówki
     • Ósmoklasisto zapraszamy do Bytnarówki

      XXIX Liceum Ogólnokształcące im. harcmistrza Janka Bytnara „Rudego” zwana „Bytnarówką” wyróżnia się bardzo dobrą lokalizacją – znajduje się w Śródmieściu, ale w miejscu zacisznym, bezpiecznym i jednocześnie dobrze skomunikowanym. Szkoła mieści się w estetycznym, trzypiętrowym budynku po termomodernizacji. zkoła Bytnarówka posiada nowoczesne boisko wielofunkcyjne, boisko do piłki plażowej oraz siłownię plenerową – zbudowane z Budżetu Obywatelskiego, dużą i małą salę gimnastyczną.

      Szkoła posiada pracownie internetowe, strefę wi-fi, 6 tablic interaktywnych, 18 rzutników multimedialnych, dobrze zaopatrzoną bibliotekę (m.in. dzięki Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa), pracownię multimedialną do nauki języków obcych. Dzięki realizacji projektów unijnych i owocnej współpracy dyrekcji szkoły z Radą Osiedla Łódź-Śródmieście Wschód i Radą Rodziców pracownie przedmiotowe są odnowione, estetyczne, zadbane i dobrze wyposażone. Szkoła ma nowoczesne zaplecze sanitarne. W szkole funkcjonuje bufet, który oferuje gorące i zimne napoje, przekąski, owoce i warzywa.

      Szkoła ściśle współpracuje z łódzkimi uczelniami, zwłaszcza z UŁ: z Wydziałem Prawa i Administracji, Wydziałem Filologicznym, Chemii, Nauk Geograficznych, Filozoficzno-Historycznym, Biologii i Ochrony Środowiska, jak również z Uniwersytetem Medycznym i PŁ.
      Bytnarówka wraz z Chorągwią Łódzką ZHP i od kilku lat z IPN jest współorganizatorem ogólnopolskiego konkursu Arsenał Pamięci (od roku 1999r.)

      Nasza szkoła może się poszczycić licznymi osiągnięciami w zawodach i turniejach sportowych oraz naukowymi i artystycznymi w konkursach ogólnopolskich, wojewódzkich, międzyszkolnych. W rankingu „Perspektyw” w roku 2016, 2017, 2020 szkoła została wyróżniona „Brązową Tarczą” w kategorii „Najlepsze licea w Polsce”. W szkole przykłada się wagę nie tylko do sukcesów naukowych i sportowych, ale również do rekreacji, zdrowego stylu życia i propagowania kultury. W XXIX LO prowadzone są dodatkowe zajęcia z matematyki i języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym przygotowujące do egzaminu maturalnego, odbywają się również zajęcia w ramach kół przedmiotowych.

      Nauczyciele „Bytnarówki” to ludzie identyfikujący się z ponad 50-letnią tradycją szkoły, zaangażowani w działania na rzecz rozwoju szkoły. W szkole panuje atmosfera życzliwości i współpracy. Uczniowie są otoczeni odpowiednią opieką, a jednocześnie wdraża się ich do samodzielności oraz zachęca do przejawiania inicjatywy i postawy przedsiębiorczej.

      W Bytnarówce uczeń jest najważniejszy!

    • Rok 2020 został ogłoszony Rokiem św. Jana Pawła II
     • Rok 2020 został ogłoszony Rokiem św. Jana Pawła II

      Rok 2020 został ogłoszony Rokiem św. Jana Pawła II przez Sejm jak i Senat Rzeczpospolitej Polskiej oraz Sejm Republiki Litewskiej. 2 kwietnia obchodziliśmy 15 rocznicę śmierci, a 18 maja będziemy obchodzić 100 rocznicę urodzin papieża, którego chciano upamiętnić jako człowieka szerzącego kulturę dialogu i spotkania. Jego dialogiczna postawa, a jednocześnie niezachwiana wiara w konieczność dążenia do prawdy, zarówno w relacjach między ludźmi jak i między państwami odegrała fundamentalną rolę w XX i XXI wieku. 18 maja tego roku Centrum Myśli Jana Pawła uruchomi portal internetowy jp2online.pl poświęcony dziedzictwu Jana Pawła II. Na portalu znajdą się opracowane materiały dźwiękowe, filmowe oraz dokumenty archiwalne dotyczące papieża, a także testy jego nauczania oraz opracowania dotyczące jego życia i myśli.

    • Drodzy uczniowie!
     • Drodzy uczniowie!

      • lekcje w szkole zostają zawieszone do 24 maja br. ale odbywa się w tym czasie nadal nauczanie zdalne,
      • pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie w domu, unikajcie miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi;
      • przestrzegajcie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywacie.
 • Galeria zdjęć

   brak danych