• Aktualności

    • “BYTNARÓWKA” W OGÓLNOPOLSKIM FINALE V EDYCJI TURNIEJU DEBAT HISTORYCZNYCH IPN
     • “BYTNARÓWKA” W OGÓLNOPOLSKIM FINALE V EDYCJI TURNIEJU DEBAT HISTORYCZNYCH IPN

      W dniach 7-9 grudnia 2020 r. odbył się długo oczekiwany finał V edycji ogólnopolskiego Turnieju Debat Historycznych. Z powodu zagrożenia pandemicznego Instytut Pamięci Narodowej przeprowadził go w formule online.

      Drużyna “Bytnarówki” wystąpiła w nim po raz pierwszy. Wcześniejsze batalie debatowe w ramach III i IV edycji ekipy z XXIX LO kończyły bowiem na etapie regionalnym. W tym roku, o czym już informowaliśmy, team w składzie: Kacper Reguliński (IIIB), Monika Stangenberg (II A), Hanna Stemplewska i Patryk Krawiec z II F [rezerwowi – Eryk Cendrowicz (IIH) oraz Kacper Hanczyc (IIB)] pokonał przeciwników regionalnych i awansował do finału.

      Nasza drużyna, w identycznym składzie, nie zajęła miejsca na podium, ale nie to było jej celem. Fakt, że pojawiła się na tym etapie już był ich sukcesem. Ich zadaniem było zdobyć doświadczenie w rywalizacji z najlepszymi w kraju I godnie zaprezentować region łódzki. W trakcie zażartych batalii słownych wykazała, że wcale nie jest słabsza od reprezentacji elitarnych szkół średnich z całej Polski, zajmujących w ogólnokrajowych rankingach wysokie lokaty. Spośród 7 tez, do których uczniowie musieli przygotować argumentację “za i przeciw” do rozgrywek grupowych komisja wylosowała jedynie dwie, ponieważ nasza grupa, jako jedyna, składał się z trzech ekip:

      - “Bez paktu Ribbentrop – Mołotow III Rzesza nie napadłaby na Polskę w 1939 r.” (teza nr 2)

      - “Zbrodnia katyńska trwale osłabiła naród polski” (teza nr 3).

      W starciach grupowych “Bytnarowcy” pokonali drużynę IX LO im. Klementyny Hoffmanowej z Waszawy (teza nr 3). W pojedynku z reprezentacją VII LO im. Dąbrówki z Poznania (teza nr 2) komisja uznała, że nasi przeciwnicy zaprezentowali się lepiej i to oni awansowali do półfinału, w którym znalazły się 4 drużyny. Ostatecznie zwycięzcami turnieju zostali uczniowie z IV LO im. Stanisława Staszica z Sosnowca. Nasza drużyna, po przeliczeniu współczynnikowym punktów “dużych” i “małych” sklasyfikowana została na piątym miejscu.

      Jesteśmy dumni z tego, że nasza reprezentacja znalazła się wśród jedenastu najlepszych ekip debatowych z całego kraju. Członkowie młodej drużyny (tylko jednak osoba z doświadczeniem debatowym) godnie zaprezentowali szkołę i region tocząc równorzędną rywalizację z przeciwnikami oraz zdobyli dużą ilość wiedzy z historii XX wieku.

       

     • Salonik Literacki 105

      „Salonik Literacki 105” wznowił swoją działalność. W zeszłym roku zaprezentowaliśmy Państwu spektakl poświęcony twórczości Olgi Tokarczuk. Tym razem mamy przyjemność pokazać Wam przedstawienie pt. „ Zbrodnia to niesłychana...”.

      Obsada:

      Panna Marple – Natalia Kołodziejczyk

      Balladyna – Hanna Stemplewska

      Lady Makbet – Wiktoria Kusowska

      Mamy nadzieję, że w tym trudnym dla szkoły czasie, kiedy pokonujemy pandemię, wspólne czytanie nas zjednoczy. Życzymy wszystkim zdrowia, humoru, tęsknimy za Wami.

    • REPREZENTACJA “BYTNARÓWKI” ZWYCIĘZCĄ W TURNIEJU DEBAT HISTORYCZNYCH IPN!
     • REPREZENTACJA “BYTNARÓWKI” ZWYCIĘZCĄ W TURNIEJU DEBAT HISTORYCZNYCH IPN!

      W dniu 30 października 2020 r. odbył się regionalny etap V edycji Turnieju Debat Historycznych zorganizowany przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Łodzi. Po raz pierwszy w dziejach turnieju odbył się on w formacie online.

           Prowadzona przez nauczyciela historii, dra Artura Rosiaka, drużyna “Bytnarówki” w składzie: Kacper Reguliński (IIIB), Monika Stangenberg (II A), Hanna Stemplewska i Patryk Krawiec z II F [rezerwowi – Eryk Cendrowicz (IIH) oraz Kacper Hanczyc (IIB)] zajęła w nim I miejsce! Pozostałe stopnie podium zajęły reprezentacje: VIII LO im. Adama Asnyka z Łodzi (II miejsce) oraz I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie z Ostrzeszowa (III miejsce). 

         Zwyciężając w Turnieju ekipa z XXIX LO wywalczyła sobie prawo do udziału w finale ogólnokrajowym, który odbędzie się w dniach 7-9 grudnia (również online).

         Warto przypomnieć, że dla “Bytnarówki” nie jest to pierwszy sukces w ramach rywalizacji w debatach oxfordzkich. W kwietniu 2018 r. reprezentacja XXIX LO  (Julia Gertner, Julian Rakowski, Aleksandra Brewińska oraz Oskar Bugajny) zajęła I miejsce w ogólnopolskim Turnieju Debat Oksfordzkich organizowanych przez Regionalny Ośrodek Dialogu i Edukacji Historycznej (RODEH) w Łodzi oraz Centrum Europejskie Natolin. W rok później (kwiecień 2019), w kolejnej edycji tego Turnieju, nasza drużyna (Julia Gertner, Michalina Poręba, Kacper Reguliński, Emanuela Mazurek/Zuzanna Galasińska) wspięła się na wyżyny swych umiejętności. Po zaciętej walce o pierwsze miejsce zostali wicemistrzami Turnieju.

          Trzymajmy więc za nich kciuki w grudniu!

    • GŁOSUJEMY NA PROJEKT L214
     • GŁOSUJEMY NA PROJEKT L214

      W dniach 6 - 30 listopada można głosować na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego dla Łodzi.

      Gorąco zachęcamy do oddawania głosu na projekt L214 PRZYWRÓĆMY BLASK INFRASTRUKTURZE SPORTOWEJ W XXIX LO W ŁODZI, dzięki któremu będziemy mogli odmalować i unowocześnić naszą salę gimnastyczną. 

      Głosy można oddawać na stronie UMŁ

    • Oto Poeta
     • Oto Poeta

      Julian Rakowski, nasz tegoroczny absolwent, który został laureatem XXIV konkursu F.E.T.A w XXVI LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Gratulujemy!

    • WRACAMY DO SZKOŁY
     • WRACAMY DO SZKOŁY

      Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się we wtorek 1 września.

      1. Klasy pierwsze spotykają się z wychowawcami o godz. 8.50
      • Klasy 1a i 1b przed głównym wejściem do szkoły
      • Klasy 1 c i 1d na boisku szkolnym

      o godz. 9.00 na boisku odbędzie się spotkanie klas pierwszych z dyrekcją szkoły i wychowawcami, a około 9.30 uczniowie przejdą do wyznaczonych sal.

      2. Klasy drugie spotykają się z wychowawcami w wyznaczonych salach o godz. 10.00

      3. Klasy trzecie spotykają się z wychowawcami w wyznaczonych salach o godz. 11.00

      Uczniów w tym dniu obowiązuje strój galowy oraz zasady zachowania zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym (noszenie maseczek podczas przebywania na korytarzach szkolnych).

    • Wakacje!
     • Wakacje!

      Dobiegł końca kolejny ale jakże trudny rok wytężonej pracy, Nastał czas długo oczekiwanych wakacji, czas zasłużonego odpoczynku. Życzymy Wam, aby wakacje były spokojne, bezpieczne, pełne radosnych przeżyć i by wszyscy wrócili zdrowi.

 • Galeria zdjęć

   brak danych