• Aktualności

    • Występy w Zakładach Opiekuńczo Leczniczych
     • Występy w Zakładach Opiekuńczo Leczniczych

      Pensjonariusze ZOL-i z wielką radością przyjęli występ uczniów XXIX Liceum powiązany ze Świętami Bożego Narodzenia. Kolejny raz wolontariusze z naszej szkoły występowali z programem artystycznym w Zakładach Opiekuńczo Leczniczych w Łodzi i Konstantynowie Łódzkim. Występ w Specjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „FEL-MED” odbył się w dniu 8 stycznia 2020 r.
      Pod opieką Pani Bernardety Forc i Pana Jarosława Borkowskiego występowali: Zuzanna Domańska, Małgorzata Krzemińska, Katarzyna Jurkowska, Anna Jurkowska, Wiktoria Rakszewska, Zuzanna Turbińska Dominika Boczek, Maja Ośkiewicz, Natalia Stroiwąs, Wiktor Łudzik, Wiktoria Stachecka, Dominik Łuczak, Natalia Kabza, Julia Sobczyk, Natalia Piechota, Martyna Szczechowska, Krzysztof Sliskowski, Aleksandra Gawęda, Korneliua Graznaph.

    • Świąteczna licyctacja
     • Świąteczna licyctacja

      W grudniu młodzież „Bytnarówki” wzięła udział w konkursie na wykonanie najpiękniejszego wieńca adwentowego. Konkurs polegał na własnoręcznym wykonaniu oryginalnego wieńca adwentowego, indywidualnie lub w dwuosobowym zespole. Efekty ich pracy można było podziwiać na wystawie.

      Wieńce zostały  zlicytowane podczas aukcji charytatywnej w dniu 19 grudnia 2019r.  W ten sposób pozyskane środki zostały przekazane na rzecz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niewidomych w Kibeho w Rwandzie.  Dziękujemy  wszystkim za udział w konkursie i licytacji , oraz pomoc w organizacji tak szlachetnego przedsięwzięcia! Mamy  nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli liczyć na waszą pomoc i dobre serce!

      Podczas aukcji charytatywnej odbył się również konkurs kolęd i piosenki świątecznej w językach obcych. Licealiści prezentowali znane piosenki bożonarodzeniowe w czterech językach: angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim. Na koniec zespół instrumentalno-wokalny XXIX LO, wykonując polskie kolędy,  wprowadził całą społeczność  „Bytnarówki” w świąteczny nastrój.

    • Wesołych Świąt!
     • Wesołych Świąt!

      Ile ozdób na choince,ile kartek leży w skrzynce,ile potraw jest na stole,ile siana masz w stodole,ile spadło w górach śniegu,ile czasu spędzasz w biegu.Tyle w święta miej radości,dobra, ciepła i miłości 🙂🎄🎁WESOŁYCH ŚWIĄT!

    • Działalność edukacyjna Sądu
     • Działalność edukacyjna Sądu

      16 grudnia uczniowie klasy I b, w ramach programu: „Działalność edukacyjna Sądu”, mieli okazję uczestniczyć jako publiczność w rozprawie karnej, która odbyła się w Sądzie Okręgowym w Łodzi. Klasa realizuje profil społeczno – prawny, a zatem udział w rozprawie pozwolił uczniom w praktyce zapoznać się z funkcjonowaniem Sądu, rolą Sędziego, ławników, prokuratora oraz  adwokata. Uczniowie mogli nie tylko obserwować przebieg rozprawy, przysłuchiwać się zeznaniom świadka oraz oskarżonego, ale również w ramach symulacji – podejść
      do barierki i składać zeznania jako świadkowie. Sędzia prowadząca rozprawę pozwoliła uczniom na zadawanie pytań, dzięki czemu mogli wzbogacić swoją wiedzę na temat odpowiedzialności karnej, a także zapoznać się z zagadnieniami z dziedziny prawa.

    • Obchody Święta Niepodległości
     • Obchody Święta Niepodległości

      Uczniowie XXIX Liceum w Łodzi kolejny raz uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości. W bieżącym roku główne uroczystości w Łodzi odbywały się przy Grobie Nieznanego Żołnierza na ul. Piotrkowskiej. Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta w Łódzkiej Archikatedrze, a następnie zgodnie z ceremoniałem uroczystości świeckie pod patronatem Wojewody Łódzkiego. Poczet sztandarowy w składzie ; Wiktor Polak, Wiktor Rutkowski, Wiktor Wojciechowski.

    • Występ w SZOZ „FEL-MED”
     • Występ w SZOZ „FEL-MED”

      Uczniowie XXIX Liceum w Łodzi kolejny raz występowali z programem artystycznym w Zakładach Opiekuńczo Leczniczych w Łodzi i Konstantynowie Łódzkim. Występ w Specjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „FEL-MED” odbył się w dniu 13 listopada 2019.

      Pod opieką Pani Bernardety Forc i Pana Jarosława Borkowskiego występowali: Zuzanna Cieślak, Patryk Zieliński, Zuzanna Domańska, Małgorzata Krzemińska, Katarzyna Jurkowska, Anna Jurkowska, Wiktoria Rakszewska, Barbara Siedlecka, Julia Obacz, Julia Olczyk, Kornelia Glaznap, Agata Buczek, Stanisław Banaszek, Julia Anielak, Tadeusz Mitulski, Jakub Kaczmarek, Wiktoria Hofman, Joanna Kaczmarek, Zuzanna Galasińska, Julia Forc.

    • Mia100 Zdolnych
     • Mia100 Zdolnych

      W dniu 2 grudnia 2019 uczennica klasy IId naszej szkoły Amelia Block otrzymała z rąk pani Prezydent Hanny Zdanowskiej Stypendium Prezydenta Miasta Łodzi w ramach miejskiego systemu wspierania uczniów uzdolnionych „Mia100 Zdolnych”. Wyróżnienie Amelia zawdzięcza głównie znaczącym osiągnięciom sportowym. Serdecznie gratulujemy!

    • Mia100 Talentów 2019
     • Mia100 Talentów 2019

      W dn. 13 listopada w Art. Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi miała miejsce uroczystość programu (promującego i wspierającego, zdolnych oraz ambitnych uczniów) - Mia100Talentów. W ramach tej uroczystości w IV edycji programu Mia100Talentów 28 uzdolnionych uczniów klas maturalnych z łódzkich szkół zostało wyróżnionych listem gratulacyjnym Prezydenta Miasta Łodzi oraz kartą rabatową Młodzi w Łodzi (dzięki tej karcie młodzież może korzystać ze zniżek i rabatów na oferty usług i produktów u aktualnie 115 partnerów). Do elitarnego grona wyróżnionych uczniów łódzkich szkół dołączyli laureaci r.sz.2019/2020. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: z kl. IIIc- Jakub Kisiel; z kl. IIIb- Michalina Poręba i Julian Rakowski. W grudniu na stronie internetowej Urzędu Miasta Łodzi będą opublikowane profile wyróżnionych uczniów w zakładce http:// mlodziwlodzi.pl /inicjatywy/mia100-talenów/.

      Gratulujemy!

    • Ślubujemy
     • Ślubujemy

      14 października uczniowie klas pierwszych naszego liceum zebrali się w sali gimnastycznej uczestnicząc w uroczystym ślubowaniu , dzięki któremu  zostali  oficjalnie przyjęci w poczet uczniów „Bytnarówki”. Przedstawiciele wszystkich klas złożyli ślubowanie  na sztandar szkoły, przyrzekając, że staną się godnymi jej tradycji, że będą sumiennie wypełniać obowiązki ucznia oraz szanować symbolikę i tradycje XXIX Liceum.
      Podczas uroczystości uczniowie mieli okazję zapoznać się bliżej z losami patrona – Janka Bytnara „Rudego” oraz bohaterami: „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego, dzięki poruszającej gawędzie mistrza mowy polskiej, wieloletniego pedagoga oraz byłego dyrektora naszej szkoły -
      hm. Krzysztofa Jakubca.  Gawęda stała się niezwykle sugestywna, gdyż hm. Krzysztof Jakubiec
      oprócz wspomnień i anegdot, przyniósł także wiele pamiątek z okresu II wojny światowej oraz czasów Powstania Warszawskiego.

    • Wyjazd integracyjny klas a,b,c,d
     • Wyjazd integracyjny klas a,b,c,d

      W środę 11 września klasy pierwsze po szkole podstawowej wyruszyły na wyjazd integracyjny
      do Kątów Rybackich położonych w województwie pomorskim, na obszarze Żuław Wiślanych.


      Podczas trzydniowego wyjazdu uczniowie mieli okazję poznać swoich wychowawców, nauczycieli, koleżanki i kolegów, ponadto w czasie spacerów śnieżkami edukacyjnymi mogli podziwiać piękno nadmorskiego krajobrazu.

      Pierwszego dnia odbyło się zwiedzanie Malborka z lokalnym przewodnikiem, który opowiedział niezwykłą historię znanego w całej Europie zamku. Następnie, uczniowie udali się do ośrodka: „Panorama” mieszczącego się w Kątach Rybackich.

      Drugiego dnia, po śniadaniu, uczniowie wyruszyli na spacer po Krynicy Morskiej, a następnie odkrywali ścieżkę edukacyjną: „Wielbłądzi garb” położoną w parku krajobrazowym Mierzei Wiślanej.
      Po południu pierwszoklasiści korzystając z uroków pogody udali się na plażę, gdzie uczestniczyli
      w zajęciach integracyjnych oraz zapoznawali się ze sprawami organizacyjnymi szkoły.

      Wieczorem odbyło się ognisko, podczas którego nie zabrakło dobrej zabawy, śpiewu i zapachu pieczonych kiełbasek zmieszanym z wonią świerkowego lasu otulonego aurą morskiej bryzy.

      Ostatniego dnia, po śniadaniu, uczniowie wybrali się na kolejną ścieżkę edukacyjną w rezerwacie przyrody w Kątach Rybackich, tym razem z ornitologiem, który w niezwykle ciekawy sposób opowiadał o zwyczajach kormoranów i innych ptaków zamieszkujących te tereny.
      W godzinach wieczornych pełne wrażeń klasy pierwsze wróciły do Łodzi.

      Do zobaczenia przygodo!!!!

    • Wyjazd integracyjny klas e,f,g,h
     • Wyjazd integracyjny klas e,f,g,h

      W dniach 11 – 13 września 2019 r. klasy pierwsze XXIX Liceum Ogólnokształcącego im. hm Janka Bytnara „Rudego” w Łodzi wraz z wychowawcami udały się na trzydniową wycieczkę integracyjną do Władysławowa.

                  Po pięciogodzinnej podróży wycieczkowicze dotarli do pierwszego punktu wyprawy –  Gdańska. Spacer całej grupy rozpoczął się od Bramy Zielonej i Długiego Targu, aż do pomnika Posejdona. Idąc w stronę Europejskiego Centrum Solidarności, które stanowiło ostatni punkt zwiedzania, podziwiano Bramę Wyżynną i Bazylikę Mariacką Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

                  W godzinach wieczornych wszystkie klasy udały się do miejsca zakwaterowania we Władysławowie.

      Drugiego dnia odwiedzonym miejscem była Osada Średniowieczna we Sławutowie, gdzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych i biżuteryjnych. 

                  W godzinach popołudniowych podopieczni z wychowawcami spędzali czas na plaży we Władysławowie, biorąc udział w zabawach integracyjnych. Wieczorne ognisko przy muzyce i śpiewach zakończyło obfity w atrakcje dzień. 

                  Ostatnie godziny pobytu na Kaszubach rozpoczęły się wizytą w Centrum Edukacji
      i Promocji Regionu w Szymbarku. Uczniowie mogli podziwiać m.in.: chatę syberyjską, najdłuższą deskę wpisaną do Księgi Rekordów Guinessa oraz dom do góry nogami.

      Po zakończeniu zwiedzania, w pełni zintegrowani uczniowie z wychowawcami wyruszyli w drogę powrotną do Łodzi. Wyjazd zakończył się o godz. 19.00 pod budynkiem szkoły.

    • Dobry występ w koszykówce 3x3
     • Dobry występ w koszykówce 3x3

      24 i 25 września rozgrano pierwszy raz Mistrzostwach Łodzi Szkół w Koszykówce 3x3. Nasze drużyny skladające się uczniów klas pierwszych dobrze wypadły w nowych rozgrykach. Drużyna dziewcząt dotarła do ćwierćfinału, a drużyna chłopców do 1/16. Liczymy że zebrane doświadczenie zaprocentuje w kolejnych latach.

    • Harmonogram zebrań i konsultacji
     • Harmonogram zebrań i konsultacji

      18 września 2019r.–  zebrania  wychowawców z  rodzicami– informacja o kalendarzu roku szkolnego, planie pracy wychowawcy klasy, planie wychowawczo- profilaktycznym  szkoły, opłaty, oświadczenia

      5 grudnia 2019 r. konsultacje   dla rodziców- informacje o proponowanych ocenach na koniec semestru

      29 stycznia 2020 r.- zebrania wychowawców z rodzicami  posumowanie wyników nauczania w I semestrze roku szkolnego 2019/2020

      18 marca 2020 r.–  konsultacje  dla rodziców uczniów klas pierwszych i drugich-(śródsemestralne podsumowanie wyników nauczania) ,  zebrania  wychowawców z rodzicami uczniów  klas trzecich (informacje o proponowanych ocenach na koniec roku szkolnego, o egzaminie maturalnym)

      20 maja 2019r. – konsultacje  dla rodziców – informacje o proponowanych ocenach na koniec roku szkolnego

 • Galeria zdjęć

   brak danych