Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu - ŁÓDŹ YOUNG FASHION (21-23 listopada 2024 r.)
Zaproszenia (po cztery na każdy dzień) przesłał nam osobiście Pan Rektor ASP i poczuliśmy się wyjątkowo wyróżnieni, tym bardziej, że ogólnie wiadomym jest, jak bardzo elitarne są to zaproszenia.
Bardzo dziękuję Panu dr hab. Przemysławowi Wachowskiemu - rektorowi Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, za pamięć i zaproszenie na to ważne wydarzenie artystyczne.
Przypomnę, że patronatem Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi objęci są wszyscy uczniowie naszej szkoły, ale szczególną opieką objęci są uczniowie klas realizujących rozszerzenie z historii sztuki w XXIX LO (Klasa 2f i grupa II klasy 1B)
Patronat obejmuje szeroki zakres działań mających na celu stworzenie naszym uczniom warunków do artystyczno-kulturalnego rozwoju.
Obcowanie ze sztuką to ważny element rozwoju wrażliwości estetycznej.
Dlatego z radością skorzystaliśmy z zaproszeń:
- na dzień 21 listopada, w którym odbywała się GALA DYPLOMOWA ASP,
- na dzień 22 listopada, w którym odbywał się FASHION FILM FESTIVAL,
- na dzień 23 listopada - Gala Finałowa Konkursu Złota Nitka.
A jakie przeżywali to wydarzenie nasi uczniowie?
Na to pytanie odpowiem przytaczając cytaty z listów uczennic kierowanych do mnie:
„Dzień dobry,
piszę w sprawie wyjścia na wydarzenie ASP, które odbyło się w dniu 22.11.2024.
Był to konkurs filmów modowych w EC1. Wydarzenie to wywarło na mnie i na kolegach z którymi tam byłam ogromne wrażenie. Była to świetna okazja na wieczór dla osób interesujących się sztuką. Bardzo dziękujemy za bilety.
Hanna Magiera 2f”
"W sobotę 23.11.2024 r., miałam przyjemność uczestniczyć w wydarzeniu Złota Nitka, odbywającym się w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Był to pierwszy pokaz mody w moim życiu i zarazem świetne przeżycie pełne emocji. Myślę, że będzie to dla mnie duża motywacja do tworzenia.
Nadia Knap, klasa 2F"
Cóż mogę dodać jako dyrektor?
Mogę tylko wyrazić swoje zadowolenie z faktu, iż wprowadzane przez mnie do Bytnarówki działania z zakresu edukacji artystyczno - kulturowej spotykają się z aprobatą, zrozumieniem i zadowoleniem naszej młodzieży.
Dla mnie szkoła ogólnokształcąca to miejsce szerokiego rozwoju, we wszystkich możliwych obszarach, w tym własnej twórczości, potencjału artystycznego, pasji i zdolności. W szkole średniej właśnie powinno się doznać wszelkich działań twórczych, spróbować zaistnieć i poczuć jak przyjemne jest kreowanie i projektowanie oraz wyrażenie siebie poprzez sztukę. Bo przecież można coś narysować, namalować, skomponować piosenkę, napisać wiersz, ale również interesująco się ubrać.
Wszędzie w codziennym życiu ważne są formy wyrażania własnej estetyki. Możemy kreować, albo możemy wybierać spośród propozycji wykreowanych przez innych.
Dobrze, żeby wiedzieć co jest kiczem, a co jest sztuką.
Dziękuje moim uczennicom za te słowa informacji zwrotnej i cieszę się, że są zadowolone z działu w niecodziennej imprezie artystycznej.
Katarzyna Paliwoda
Dyrektor Szkoły