• Aktualności

        • Szkoła dostępna dla wszystkich
          • Szkoła dostępna dla wszystkich

          • W naszej szkole realizowany jest projekt: Szkoła dostępna dla wszystkich 

            Na temat projektu, na stronie MEN : https://www.gov.pl/web/edukacja/szkola-dostepna-dla-wszystkich--zapraszamy-do-udzialu-w-projekcie 

            Link do strony projektu: https://asa.ibe.edu.pl/ 

            Lista szkół w projekcie: https://asa.ibe.edu.pl/o-projekcie/ 

            Ważne informacje ze strony MEN: 

            Projekt ten to wspólna inicjatywa Instytutu Badań Edukacyjnych, UNICEF oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Będzie on realizowany we współpracy z uczelniami i organizacjami pozarządowymi. 

            Głównym założeniem projektu jest doskonalenie zawodowe nauczycieli w zakresie pracy z uczniami ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi i przygotowanie do pełnienia roli doradcy ds. dostępności uczenia (DDU).  

            Uczestnicy będą mieli szeroki dostęp do bezpłatnych konsultacji psychiatrycznych i psychoterapeutycznych, które pomogą im jeszcze lepiej przyswoić wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pomocy najmłodszym.  

            Na zainteresowanych czeka 25 wykładów w formie webinarów prowadzonych przez wykładowców z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytetu w Białymstoku oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Przewidziano również warsztaty w formie on-line z wykwalifikowanymi ekspertami. 

             

        • Służba, a praca
          • Służba, a praca

          • W dniu 18 stycznia 2024r. 29 LO odwiedził były policjant, Pan Dominik Nawrocki. Opowiadał młodzieży o pracy w policji, uświadomił czym jest służba i czym różni się od zwykłej pracy. Podawał szczegóły rekrutacji i przedstawi ścieżkę kariery w policji, ale przede wszystkim opowiadał o zagrożeniach i konsekwencjach hejtu w Internecie.

        • Zajęcia na UŁ
          • Zajęcia na UŁ

          • 17 stycznia 2024 klasa maturalna odwiedziła Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytet Łódzki. 

            Klasa w ramach #UZO uczestniczyła w zajęciach mgr Katarzyny Himstedt z Katedry Polityki Ekonomicznej. Poruszono temat: "Jak skutecznie poruszać się po rynku pracy? Elastyczność i bezpieczeństwo na rynku pracy". 

        • Noc biologów
          • Noc biologów

          • Wieczorem 12 stycznia część uczniów klasy 2d wraz z opiekunem p.prof. Katarzyną Bąbińską uczestniczyli w zajęciach na Wydział BiOŚ U.Ł.

        • Brązowa Szkoła 2024
          • Brązowa Szkoła 2024

          • Z radością informujemy, że Bytnarówka w dalszym ciągu jest w gronie najlepszych liceów w Polsce i uzyskała Brązową Tarczę w rankingu Perspektyw 2024

        • Szkoła z misją
          • Szkoła z misją

          • W grudniu Szkolne Koło Caritas, wspierając akcję Paczka dla Niemowlaczka wysłało do poznańskiej Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio paczkę pomocową. Dzięki zaangażowaniu uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły, udało się zebrać ok. 28 kg mleka modyfikowanego, pieluch oraz drobnych akcesoriów dla noworodków z najuboższych krajów Afryki.

        • Wesołych Świąt!
          • Wesołych Świąt!

          • Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę Państwu zadowolenia, spełnienia marzeń, sukcesów.Wiele satysfakcji z podejmowanych wyzwań.Niech magiczna noc wigilijnego wieczoru przyniesie wytchnienie i radość.Niech Nowy Rok obfituje w szczęście, pomyślność i zdrowie.

            Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia.

            Katarzyna Paliwoda

            Dyrektor XXIX LO w Łodzi

        • Brawo Artur!
          • Brawo Artur!

          • Miło jest nam poinformować, że uczeń klasy IIIc, Artur Zawilski został nagrodzony, w zorganizowanym przez Marszałka Województwa Łódzkiego, konkursie pt. „Łódzkie na mapach”. Zadaniem uczestników konkursu było opracowanie cyfrowej kompozycji mapowej prezentującej wybrany temat na terenie województwa łódzkiego. Wyróżniona praca konkursowa naszego ucznia nosi tytuł: „Stacje meteorologiczne i hydrologiczne w woj. łódzkim”.

            Nagrodę, w dniu 15.12.2023 r., wręczył Pan Andrzej Górczyński, członek zarządu województwa łódzkiego. Gratulujemy.

        • Zbiórka na Dom Dziecka przy ul. Małachowskiego
          • Zbiórka na Dom Dziecka przy ul. Małachowskiego

          • Jak co roku, zachęcamy całą społeczność XXIX LO do wzięcia udziału w zbiórce produktów spożywczych dla Dzieciaczków z sąsiadującego z naszą szkołą Domu Dziecka. Przede wszystkim czekamy na czekolady, raffaello, chrupki kukurydziane, toffifee oraz kaszki dla dzieci.

            Dary prosimy przynosić do sali 301 lub 308.

            Jeżeli ktoś z Was woli wesprzeć Maluchy pieniężnie to można wpłacać w sali 308 do p.Hibner. W środę i czwartek Dziewczyny z klasy 4d i 2c przejdą również po szkole i zbiorą od Was każdy grosik.
            Z góry dziękujemy,

            Inicjatorki akcji Monika Hibner i Katarzyna Bąbińska

        • Wyjście do Planetarium na pokaz "Niezbadane światy"
          • Wyjście do Planetarium na pokaz "Niezbadane światy"

          • 22 listopada 2023 roku klasy 1c, 1e i 2c miały przyjemność uczestniczyć w fascynującym pokazie "Niezbadane światy" w Planetarium EC1. Pokaz ten zapraszał widzów do podróży w kierunku gwiazdy 51 Peg, otwierając drzwi do tajemnic egzoplanet.

            Prezentacja przeniosła Uczniów na powierzchnię jednego z obiektów pozasłonecznych, stworzonego na podstawie naukowych modeli i symulacji, dzięki czemu mieli Oni możliwość porównania gwiazdy 51 Peg z naszym Słońcem, co pozwala zrozumieć istotne różnice między tymi układami.

            Pokaz ukazywał warunki umożliwiające powstanie życia i jego istnienie poza granicami Ziemi. Dodatkowo, zapoznawał z misją kosmicznego teleskopu Kepler (K2), który został wysłany w kosmos specjalnie w celu poszukiwania egzoplanet. Całość uświetniał głos lektora - Wojciecha Malajkata.

            To wyjątkowe doświadczenie nie tylko poszerzyło wiedzę Uczniów na temat kosmosu i planet pozaziemskich, ale także zainspirowało do dalszego zainteresowania tajemnicami wszechświata.

        • Projekt „Podnoszenie kwalifikacji biznesowych w szkołach średnich w Łodzi” 2022-2023
          • Projekt „Podnoszenie kwalifikacji biznesowych w szkołach średnich w Łodzi” 2022-2023

          • XXIX LO w Łodzi liderem w pilotażowym projekcie Urzędu Miasta Łodzi i ABSL – 2023 r.

            Na początku roku szkolnego 2022-2023 kilka wybranych łódzkich szkół średnich zostało zaproszonych przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi i Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) do udziału w pilotażowym projekcie mającym na celu zbliżyć środowiska szkół średnich do sektora biznesowego, rozpocząć współpracę mającą na celu ukazanie młodzieży aktualnych kompetencji pracowniczych, poszukiwanych obecnie na rynku pracy. Dodatkowo nauczyciele otrzymali ofertę szkoleń biznesowych kształcących nowoczesne kompetencje, z których można było skorzystać bezpłatnie.

            W ramach tego projektu młodzież naszej szkoły w ramach lekcji z przedsiębiorczości, lekcji wychowawczych i zajęć z doradztwa zawodowego miała okazję odwiedzić wybrane firmy oraz gościć specjalistów i przedstawicieli wybranych firm zrzeszonych w ABSL.

            Pani Dyrektor Katarzyna Paliwoda nawiązała ścisłą współpracę, której efektem będą patronaty świata biznesu nad obecnymi klasami oraz współpraca z biznesem na kolejne lata. Obecnie sa prowadzone rozmowy w zakresie rodzaju współpracy i zakresu współpracy.

            Nasza szkoła uzyskała tytuł lidera w projekcie i została wymieniona jako partner projektowy.

            Leaders Supporting Business Services Sector in Education

             Link do informacji: 

            https://app.getresponse.com/view.html?x=a62b&m=BlIthX&mc=I3&s=BM2iMEr&u=tyTlH&z=EILLtUt&

            Pani Dyrektor Katarzyna Paliwoda za aktywną współpracę w ramach projektu „Podnoszenie kwalifikacji biznesowych w szkołach średnich w Łodzi – otrzymała dyplom i pamiątkowy długopis z dedykacją. Nagrodę odebrała osobiście od Pani Żanety Leduchowskiej, Fujitsu / Vice-President Łódź Region - w czasie spotkania firm członkowskich, które odbyło się w dniu 14 grudnia 2023 roku w Hotelu Puro, przy ulicy Ogrodowej 16.

            Link do informacji:  https://absl.pl/pl/team/profile/zaneta-leduchowska-fujitsu

            To początek niezwykłej współpracy o niezwykłego mariażu sektora biznesowego z naszą szkołą. Dziękujemy i czekamy na więcej.

        • Wielka Lekcja Geografii im. Zbyszka Łuczaka: "W poszukiwaniu Everestów"
          • Wielka Lekcja Geografii im. Zbyszka Łuczaka: "W poszukiwaniu Everestów"

          • 17 listopada 2023 roku delegacje uczniów klas 2a, 2b oraz 2e miały przyjemność uczestniczyć w wyjątkowej Wielkiej Lekcji Geografii im. Zbyszka Łuczaka, zorganizowanej przez Łódzki Klub Trekkingowy we współpracy z Wydziałem Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Wydarzenie, które odbyło się pod hasłem "W poszukiwaniu Everestów", miało na celu zainspirowanie uczestników do poszukiwań swoich własnych "Everestów".

            Głównym punktem programu było przeprowadzenie pięciu prelekcji, z których każda stanowiła pasjonującą opowieść na temat różnorodnych aspektów geografii górskiej i wyzwań, jakie niesie ze sobą zdobywanie najwyższych szczytów.

            Były to między innymi:

            „Góry młode i stare – prawda, czy zakłamane uproszczenie?” (wykład naukowy dr hab. Piotra Czubli – prof. UŁ), „Góry w cieniu życia” (wspomnienia mgr inż. Janusza Majera – himalaisty), „Na tropach jaków, czyli trekking dookoła Annapurny w Himalajach Nepalu” (barwna opowieść dr hab. Marek Barwiński – prof. UŁ).

            Podczas przerwy Uczniowie mogli zwiedzić wystawę fotografii.

            Całość spotkania została uwieńczona konkursową rywalizacją geograficzną o górach, która dostarczyła uczestnikom okazji do sprawdzenia swojej wiedzy oraz umiejętności związanych z zagadnieniami wypiętrzania się gór, ich środowiskiem przyrodniczym, ale też historii ekspedycji i różnorodności geograficznych regionów górskich.

            Wydarzenie nie tylko dostarczyło uczniom cennej wiedzy geograficznej, ale także skłoniło ich do refleksji nad osobistymi celami i wyzwaniami, które warto podjąć w swoim życiu, na wzór dążenia do zdobycia symbolicznych "Everestów".

        • Konferencja podsumowująca projekt "Osnowa i wątek - śladami włókienniczej Łodzi"
          • Konferencja podsumowująca projekt "Osnowa i wątek - śladami włókienniczej Łodzi"

          • 16 listopada 2023 roku odbyła się wyjątkowa konferencja w ramach projektu "Osnowa i wątek - śladami włókienniczej Łodzi". Wydarzenie stanowiło zakończenie fascynującego projektu, prowadzonego we współpracy z Fundacją Arsenał Pamięci, w ramach którego odbywały się spacery po historycznych śladach miasta, warsztaty oraz konkurs fotograficzny.

            Konferencję uświetniły prelekcje dwóch gości. Pani Paulina Sadrak, reprezentująca Akademię Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, podzieliła się swoją wiedzą i pasją z zakresu sztuki. Podczas prelekcji przybliżyła tradycje łódzkiej szkoły tkaniny i twórców z nią związanych, inspirując uczestników do kreatywnego spojrzenia na tkaninę. Natomiast Pani Elżbieta Pędziwiatr, doświadczona przewodniczka po Łodzi i województwie, zaprezentowała bogactwo historii oraz kultury miasta, odkrywając przed zebranymi uczestnikami fascynujące fakty i anegdoty.

            Na zakończenie nagrodzono, wyłonionych spośród uczniów szkół podstawowych, pięcioro laureatów konkursu fotograficznego.  Ich prace nie tylko uchwyciły wyjątkowy charakter Łodzi, lecz także oddały jej dziedzictwo włókiennicze w sposób niezwykle inspirujący. Każdy z laureatów został uhonorowany ciekawymi elektronicznymi nagrodami, które stanowiły wyraz uznania dla ich talentu i zaangażowania.

            Laureaci:

            Nawid Nast, uczeń Szkoły Podstawowej nr 34 im. Wisławy Szymborskiej w Łodzi

            Aleksandra Szaniawska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 206 im. Łódzkich Włókniarek w Łodzi

            Natalia Robaszkiewicz, uczennica Szkoły Podstawowej nr 64 im. H. Ch. Andersena w Łodzi

            Patrycja Płacheta, uczennica Szkoły Podstawowej nr 64 im. H. Ch. Andersena w Łodzi

            Jakub Gawroński, uczeń Szkoły Podstawowej nr 64 im. H. Ch. Andersena w Łodzi

            Wydarzenie to było nie tylko okazją do podsumowania działań projektowych, ale również inspirującym doświadczeniem, które pogłębiło zrozumienie i zainteresowanie historią włókiennictwa Łodzi. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom, które przyczyniły się do sukcesu tego projektu oraz uczestnikom za ich kreatywność.

        • Tak pomagam!
          • Tak pomagam!

          • Uczniowie naszego Liceum wraz z nauczycielami brali udział w Akcji Caritas ,,Tak. Pomagam!".

            W piątek i sobotę zbieraliśmy produkty o długim terminie ważności dla osób potrzebujących z naszego miasta. Dziękujemy pracownikom Lidla przy ul. Konstytucyjnej 1B za życzliwość i pomoc. 🫡 

            A wszystkim Państwu, którzy przekazaliście produkty z całego serca dziękujemy ❤️

        • Wycieczka do Warszawy
          • Wycieczka do Warszawy

          • W końcu listopada klasy 1E oraz 1F wzięły udział w wycieczce do Warszawy - „Śladami patrona szkoły.” Uczniowie odwiedzili miejsca związane z harcmistrzem, podporucznikiem Armii Krajowej Jankiem Bytnarem ps. „Rudy”. Na trasie wycieczki znalazły się Cmentarz Powązkowski, więzienie na Pawiaku i była siedziba Gestapo w Alei Szucha. Uczniowie byli także na Starym Mieście, zobaczyli Pomnik Małego Powstańca oraz Pomnik Powstania Warszawskiego.

        • Finał wojewódzkiego konkursu Arsenał Pamięci
          • Finał wojewódzkiego konkursu Arsenał Pamięci

          • 24 listopada 2023r. w XXIX Liceum Ogólnokształcącym im. Janka Bytnara „Rudego” odbył się finał wojewódzkiego konkursu Arsenał Pamięci. Konkurs, którego adresatem były dzieci i młodzież w wieku 13-19 lat z województwa łódzkiego realizowany był ramach projektu „Pamięci Świadków Historii”. Jury przyznało 5 nagród. Wszystkim uczestnikom przekazano dyplomy oraz publikacje książkowe.Projekt realizuje współpracująca ze szkołą Fundacja Arsenał Pamięci.

        • Posadziliśmy krokusy
          • Posadziliśmy krokusy

          • Uczniowie klasy IVc z p. prof. Joanną Pawlikowską posadzili przed szkołą cebulki żółtych krokusów.  Otrzymali je od Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie. Zakwitające na początku wiosny kwiaty upamiętniają dzieci - ofiary Holocaustu.

        •  Udział naszych uczniów w sympozjum UŁ
          • Udział naszych uczniów w sympozjum UŁ

          • Uczniowie z klasy 1a wraz z Panią prof. Anetą Olczyk i Panem prof. Maciejem Jaworskim uczestniczą dziś w sympozjum na temat: Bezpieczeństwa radiacyjnego w energetyce jądrowej na Wydziale Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego.

        • Kraków z Matejką
          • Kraków z Matejką

          • W listopadzie klasy 2c i 3e wraz z wychowawcami - p. Profesor Katarzyną Bąbińska i p. Profesorem Arturem Rosiakiem oraz Panią Pedagog - Katarzyną Szymańską, udały się do Krakowa: W czasie pobytu w Krakowie zapoznaliśmy się z życiem i twórczością Jana Matejki. Odwiedziliśmy wystawę czasową w Muzeum Narodowym w Krakowie zatytułowaną Matejko. Malarz i historia, gdzie podziwialiśmy najświetniejsze prace tego wybitnego malarza. Podczas wystawy Pan Profesor Rosiak znalazł czas na przeprowadzenie ciekawej lekcji historii omawiając wątki historyczne, patriotyczne i kulturowe zawarte w obrazach Matejki.
            Po wyjściu z muzeum odwiedziliśmy Stare Miasto, gdzie znaleźliśmy czas na rozwiązywanie zagadek historycznych oraz na zapoznanie się z historią, legendami oraz wybranymi zabytkami Krakowa. Podczas wyjazdu kształciliśmy też naszą wrażliwość na potrzebę ochrony dziedzictwa kulturowego i narodowego. 

  • Galeria zdjęć

      brak danych