• Projekty

      • Projekt "Bohaterki Wieków - planszowa gra edukacyjna"
      • Projekt "Bohaterki Wieków - planszowa gra edukacyjna"

      • 19.03.2024 10:16
      • Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Bohaterki Wieków - planszowa gra edukacyjna" realizowanym przez Fundację Fylion i finansowanym przez Fundację Totalizatora Sportowego . W ramach projektu otrzymamy dwa egzemplarze pięknie wydanej gry "Bohaterki Wieków", dzięki której poznamy wspaniałe historie wielkich kobiet, które kształtowały polską państwowość na przestrzeni ponad tysiącletniej historii. Wśród nich są król Polski, wybitna naukowiec, generał brygady, żołnierka AK, położna z Auschwitz, poetka i wiele innych... 
        
      • więcej
      • Lekcje z ZUS
      • Lekcje z ZUS

      • 04.03.2024 09:35
      • XXIX Liceum Ogólnokształcące w Łodzi od kilku lat bierze udział w projekcie "Lekcje z ZUS". 

       Dzięki współpracy z II Odziałem ZUS w Łodzi uczniowie Bytnarówki mają możliwość wzięcia udziału w zajęciach dot. ubezpieczeń społecznych prowadzonych przez Naczelnika Oddziału. Następnie, nauczyciel-koordynator przygotowuje reprezentację szkoły chcącą pogłębić swoją wiedzę ekonomiczno-społeczną do Olimpiady ZUS "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych", która jest zwieńczeniem współpracy. 

       Poniżej przedstawiamy krótki opis projektu:

       Jest to nasz pierwszy, autorski, projekt, który powstał, by budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków wie, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja by wykluczyć się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń(zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

        

       Źródło: https://www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/o-projekcie-lekcje-z-zus

      • więcej
      • Szkoła dostępna dla wszystkich
      • Szkoła dostępna dla wszystkich

      • 07.02.2024 12:56
      • W naszej szkole realizowany jest projekt: Szkoła dostępna dla wszystkich 
       Na temat projektu, na stronie MEN : https://www.gov.pl/web/edukacja/szkola-dostepna-dla-wszystkich--zapraszamy-do-udzialu-w-projekcie 
       Link do strony projektu: https://asa.ibe.edu.pl/ 
       Lista szkół w projekcie: https://asa.ibe.edu.pl/o-projekcie/ 
       Ważne informacje ze strony MEN: 
       Projekt ten to wspólna inicjatywa Instytutu Badań Edukacyjnych, UNICEF oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Będzie on realizowany we współpracy z uczelniami i organizacjami pozarządowymi. 
       Głównym założeniem projektu jest doskonalenie zawodowe nauczycieli w zakresie pracy z uczniami ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi i przygotowanie do pełnienia roli doradcy ds. dostępności uczenia (DDU).  
       Uczestnicy będą mieli szeroki dostęp do bezpłatnych konsultacji psychiatrycznych i psychoterapeutycznych, które pomogą im jeszcze lepiej przyswoić wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pomocy najmłodszym.  
       Na zainteresowanych czeka 25 wykładów w formie webinarów prowadzonych przez wykładowców z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytetu w Białymstoku oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Przewidziano również warsztaty w formie on-line z wykwalifikowanymi ekspertami. 
      • więcej
      • Projekt „Podnoszenie kwalifikacji biznesowych w szkołach średnich w Łodzi” 2022-2023
      • Projekt „Podnoszenie kwalifikacji biznesowych w szkołach średnich w Łodzi” 2022-2023

      • 07.02.2024 13:03
      • XXIX LO w Łodzi liderem w pilotażowym projekcie Urzędu Miasta Łodzi i ABSL – 2023 r. Na początku roku szkolnego 2022-2023 kilka wybranych łódzkich szkół średnich zostało zaproszonych przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi i Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) do udziału w pilotażowym projekcie mającym na celu zbliżyć środowiska szkół średnich do sektora biznesowego, rozpocząć współpracę mającą na celu ukazanie młodzieży aktualnych kompetencji pracowniczych, poszukiwanych obecnie na rynku pracy. Dodatkowo nauczyciele otrzymali ofertę szkoleń biznesowych kształcących nowoczesne kompetencje, z których można było skorzystać bezpłatnie.
       W ramach tego projektu młodzież naszej szkoły w ramach lekcji z przedsiębiorczości, lekcji wychowawczych i zajęć z doradztwa zawodowego miała okazję odwiedzić wybrane firmy oraz gościć specjalistów i przedstawicieli wybranych firm zrzeszonych w ABSL.
       Pani Dyrektor Katarzyna Paliwoda nawiązała ścisłą współpracę, której efektem będą patronaty świata biznesu nad obecnymi klasami oraz współpraca z biznesem na kolejne lata. Obecnie sa prowadzone rozmowy w zakresie rodzaju współpracy i zakresu współpracy.
       Nasza szkoła uzyskała tytuł lidera w projekcie i została wymieniona jako partner projektowy.
       Leaders Supporting Business Services Sector in Education
       Link do informacji: 
       https://app.getresponse.com/view.html?x=a62b&m=BlIthX&mc=I3&s=BM2iMEr&u=tyTlH&z=EILLtUt&
       Pani Dyrektor Katarzyna Paliwoda za aktywną współpracę w ramach projektu „Podnoszenie kwalifikacji biznesowych w szkołach średnich w Łodzi – otrzymała dyplom i pamiątkowy długopis z dedykacją. Nagrodę odebrała osobiście od Pani Żanety Leduchowskiej, Fujitsu / Vice-President Łódź Region - w czasie spotkania firm członkowskich, które odbyło się w dniu 14 grudnia 2023 roku w Hotelu Puro, przy ulicy Ogrodowej 16.
       Link do informacji:  https://absl.pl/pl/team/profile/zaneta-leduchowska-fujitsu
       To początek niezwykłej współpracy o niezwykłego mariażu sektora biznesowego z naszą szkołą. Dziękujemy i czekamy na więcej.


      • więcej
 • Galeria zdjęć

   brak danych