• Aktualności

    • Dyktanda dla Maturzystów
     • Dyktanda dla Maturzystów

     • W piątek, 21 października, w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim odbył się etap finałowy Wojewódzkiego Dyktanda dla Maturzystów "Łódzkie Pamięta", w którym wziął udział Krzysztof Śliskowski z kl. IV B, laureat etapu rejonowego. Podczas spotkania był czas nie tylko na zmagania mistrzów ortografii, ale i na wspólny spacer po mieście. Naszemu finaliście serdecznie gratulujemy znakomitej znajomości zasad pisowni!

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

     • 14 października w Bytnarówce to podwójne święto. Oprócz Dnia Edukacji Narodowej, świętowaliśmy także uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Obchody tego dnia rozpoczęliśmy tradycyjnie od patriotyczno-historycznej gawędy o patronie – Janku Bytnarze „Rudym”, którą poprowadził wieloletni dyrektor naszej szkoły, mistrz mowy polskiej - pan Krzysztof Jakubiec. Po gawędzie, podczas której uczniowie klas pierwszych wysłuchali opowieści o męstwie i odwadze bohaterów „Kamieni na szaniec”, pani dyrektor Katarzyna Paliwoda przywitała pierwszaków w gronie uczniów. Okazja ta stała się także pretekstem do zainaugurowania nowej szkolnej tradycji – nadania honorowego tytułu MENTORA BYTNARÓWKI panu Krzysztofowi Jakubcowi. Tytuł ten będzie odtąd nadawany zasłużonym dyrektorom i nauczycielom naszej szkoły. Pan Krzysztof Jakubiec jest też pomysłodawcą i opiekunem konkursu Arsenał Pamięci. Wieloletni dorobek tego konkursu, czyli zgromadzone prace jego laureatów, będą tworzyły tegoroczną wystawę, której otwarcie odbędzie się w drugim tygodniu grudnia i rozpocznie cykl gawęd i spotkań z historią, a także będzie okazją do otworzenia w szkole Międzypokoleniowego Centrum Edukacyjnego. Po tych wydarzeniach odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych, w którym symbolicznie uczestniczyły delegacje klas starszych. Całą uroczystość uświetnił występ szkolnego zespołu muzyczno-wokalnego pod kierunkiem p. Bernadety Forc.

    • Wycieczka do Berlina
     • Wycieczka do Berlina

     • W dniach 28-30 października br. grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Berlina i Poczdamu. Uczestnicy mieli możliwość poznania historii miasta i jego największych atrakcji. W Muzeum Historii Naturalnej obejrzeliśmy największe niemieckie zbiory z dziedziny zoologii, mineralogii i paleontologii wraz z najsłynniejszym eksponatem - zrekonstruowanym i złożonym szkieletem dinozaura na świecie. Z okien autokaru podziwialiśmy Kulturforum – nowoczesny ośrodek kultury i sztuki z licznymi muzeami, filharmonią i bibliotekami; Tiergarten- największy kompleks parkowy, Kolumnę Zwycięstwa, pałac Bellevue – siedzibę prezydenta. Spacerowaliśmy po reprezentacyjnej ulicy Berlina Zachodniego -Ku’damm, gdzie znajdują się liczne sklepy, restauracje i kawiarnie. Zatrzymaliśmy się przy Kościele Pamięci Cesarza Wilhelma, który po wojnie odbudowano w nowoczesnej formie, zostawiając obok ruiny dawnej świątyni jako antywojenny symbol.

      Zwiedzanie Berlina Wschodniego rozpoczęliśmy od obejrzenia- East Side Gallery- galerii prac artystów z całego świata na ponad kilometrowym fragmencie Muru Berlińskiego. Następnie na trasie naszej wycieczki mijaliśmy Pomnik Ofiar Holokaustu, Bramę Brandenburską, Potsdamerplatz, Wyspę Muzeów, Wieżę Telewizyjną, Alexanderplatz, Checkpoint Charlie- przejście graniczne między NRD a Berlinem Zachodnim w okresie zimnej wojny, Humboldt Forum – Zamek Berliński, z którego tarasu widokowego podziwialiśmy panoramę miasta. Znaleźliśmy również czas na zakupienie pamiątek i słodyczy, spróbowanie berlińskiej przekąski Carrywurst, oraz wieczorny spacer Dzielnicą Holenderską w Poczdamie.

      W Poczdamie zwiedziliśmy również pałac Sanssouci- letnią rezydencję króla Prus Fryderyka II, która wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO; pałac Cecilienhof, gdzie podpisana została konferencja pokojowa kończąca II wojnę światową. A po spacerze w pałacowych ogrodach i pamiątkowej sesji zdjęciowej, pełni wrażeń, bogatsi o nowe wiadomości i doświadczenia, zadowoleni wróciliśmy do Łodzi.

    • Głosuj na projekt Bytnarówki!
     • Głosuj na projekt Bytnarówki!

     • Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim dla Łodzi 2022/2023 i bardzo Was prosimy o głosy na projekt naszej szkoły.

      "Przywróćmy blask infrastrukturze sportowej w Bytnarówce"

      Numer zadania: L150

      Rodzaj zadania: Ponadosiedlowe

      Kategoria projektu: Edukacja, dzieci i młodzież

      Opis projektu:

      Przedmiotem projektu jest remont sali gimnastycznej. Nowa sala zapewniać będzie odpowiednie warunki do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego oraz umożliwiać będzie organizowanie spotkań, imprez okolicznościowych i rozgrywek sportowych.

      Głosować można w dniach 7-30 października na stronie

      https://budzetobywatelski.uml.lodz.pl/glosowanie/

    • "Bytnarówka" pomaga Ukrainie!
     • "Bytnarówka" pomaga Ukrainie!

     • Dzięki funduszom zebranym podczas aukcji charytatywnej, która odbyła się w czerwcu, sfinansowaliśmy wysłanie na Wschodnią Ukrainę trzech paczek z artykułami spożywczymi i higienicznymi . Paczki dotarły do adresatów, dlatego wysyłamy kolejne trzy. Pomagamy również potrzebującym Uchodźcom w Łodzi.Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i hojność.

    • Papiernicza Olimpiada
     • Papiernicza Olimpiada

     • W piątek, 7 października, drużyna "Bytnarowcy": Daria Janowska (2B), Adrianna Szczepańska, Wiktor Patura, Alan Zych (2E), uczestniczyła w ogólnopolskim finale pierwszej Olimpiady Papierniczej na Politechnice Łódzkiej. Zespoły wykonały z papieru konstrukcję latającą, wieżę utrzymującą 1,5 l butelkę z wodą i najlżejsze opakowanie na metalowe kulki. Nasi konstruktorzy byli zadowoleni ze swoich modeli, nabytego doświadczenia i zapowiadają start w następnym roku.

    • Próbna ewakuacja
     • Próbna ewakuacja

     • 4 października, 2022 roku, o godzinie 12:10 rozległ się sygnał i rozpoczęła się próbna ewakuacja. Wszyscy stawili się na miejscu zbiórki w błyskawicznym tempie. Na zakończenie zademonstrowano sygnał ciągły odwołujący stan zagrożenia, który trwa 3 minuty.

      Dzisiaj tylko próbowaliśmy, bo nie było realnego zagrożenia, jednak wiemy, że w razie potrzeby jesteśmy przygotowani.

    • Podwójny sukces “Bytnarówki” w Konkursie Historycznym IPN
     • Podwójny sukces “Bytnarówki” w Konkursie Historycznym IPN

     • W dniu 21 września 2022 r. łódzki oddział IPN zorganizował rajd i konkurs wiedzy historycznej pt. “Operacja Freston – historia misji brytyjskiej w Polsce 1944-1945”. Obok prawie 200 uczestników reprezentujących piętnaście szkół z Łodzi i regionu udział w rajdzie i konkursie wzięły również dwie drużyny reprezentujące XXIX Liceum Ogólnokształcące.

          Na 15-kilometrowej trasie, zlokalizowanej w okolicach Żytna pod Radomskiem, drużyny mierzyły się z terenem, pogodą oraz zadaniami merytorycznymi. Pytania dotyczyły sytuacji ziem polskich pod niemiecką okupacją, działalności polskiego ruchu oporu oraz relacji międzynarodowych w końcowym etapie II wojny światowej.

          Ekipy “Bytnarówki” z wielką radością przyjęły werdykt końcowy. Decyzją jury 1 miejsce zajęła drużyna “Bytnarowcy I” pod opieką Artura Rosiaka w składzie: Filip Micyk (kapitan), Gabriela Gruszka, Martyna Jedynak z 3B, Adrianna Białek, Paulina Chrisidis, Zuzanna Malarczyk, Amelia Mikołajewska, Krzysztof Śliskowski, Weronika Ziędalska z 4B oraz Aleyna Yilmaz z 1E. Druga pozycja na podium przypadła drużynie “Bytnatowcy II” pod opieką Magdaleny Moszczyńskiej, złożonej z uczniów klasy 1E: Macieja Kuźnickiego, Julii Kwiatkowskiej, Krzysztofa Lichawskiego,  Krzysztofa Maćczaka, Anny Majchrzak, Macieja Merdy, Sary Noskowskiej, Igora Smyczyńskiego oraz Igi Stanisławskiej. Trzecie miejsce zajęła drużyna z łódzkiego XXX LO.

           Warto nadmienić, że nie były to pierwsze sukcesy Bytnarowców w konkursach organizowanych przez IPN. W zeszłym roku aż trzykrotnie reprezentacje XXIX LO zajmowały pierwsze miejsca w grach miejskich, natomiast w rajdzie i konkursie historycznym dotyczącym Bitwy Łódzkiej z 1914r. ekipa z “Bytnara”  uplasowała się na 2. pozycji.

           Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

    • Dyktando dla Maturzystów 2022
     • Dyktando dla Maturzystów 2022

     • 23 września 2022 r. nasi uczniowie:  

      1. Adrianna Białek z klasy 4B 
      2. Paulina Pietrzyk z klasy 4B 
      3. Krzysztof Śliskowski z klasy 4B 
      4. Sara Marrocco z klasy 4D 

      reprezentowali szkołę w niezwykłym wydarzeniu- tego dnia w siedzibie Centrum Rozwoju Edukacji przy ul. Wólczańskiej 202 obyło się Dyktando dla Maturzystów. Tekst dyktanda czytała maturzystom p. Monika Sawicka. 

      Trzymamy kciuk za sukces!

    • Spływ kajakowy rzeką Wartą!
     • Spływ kajakowy rzeką Wartą!

     • 22 września 2022 r. uczniowie klasy Ib wraz z wychowawcą, Panem Sławomirem Chmurą oraz nauczycielem w-f Marcinem Owczarkiem, uczestniczyli w spływie kajakowym rzeką Wartą. 

      Wydarzenie odbyło się z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Mileszek w ramach projektu „Turystyka na piątkę z plusem” i dofinansowane zostało ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach konkursu z zakresu turystyki i krajoznawstwa w 2022 r. pn. "Wydarzenia Turystyczne Plus". 

      Organizatorom dziękujemy! 

    • Ważny komunikat!
     • Ważny komunikat!

     • Szanowni Państwo,

      uprzejmie informuję, że Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 2234 oraz z 2022 r. poz. 583 i 655) podpisał Zarządzenia:- Ø  nr  282 z dnia 30 sierpnia 2022 roku w sprawie wprowadzenia trzeciego stopnia alarmowego CRP (3. stopień CHARLIE-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,- Ø  nr  283 z dnia 30 sierpnia 2022 roku w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. 

      Zarządzenia obowiązują od dnia 1 września 2022 roku, od godz. 00:00, do dnia 30 listopada 2022 roku do godz. 23:59.

    • Matura na 100%
     • Matura na 100%

     •  

      Miło nam poinformować, że po uwzględnieniu wyników

      egzaminu maturalnego poprawkowego, mamy

      100% zdawalność egzaminu dojrzałości!

       

    • NOWE GODZINY PRACY SEKRETARIATU
     • NOWE GODZINY PRACY SEKRETARIATU

     • Informujemy, że wszelkie sprawy w sekretariacie będzie można załatwić w następujących godzinach:

      poniedziałek  9 - 16

      wtorek  8 - 16

      środa  sekretariat nieczynny

      czwartek  8 - 16

      piątek  8 - 15

    • Duplikaty dokumentów
     • Duplikaty dokumentów

     • Drodzy Rodzice, Uczniowie, Absolwenci,

      aby otrzymać duplikat legitymacji uczniowskiej, świadectwa dojrzałości (wydanego do 2005 r.) czy świadectwa promocyjnego, ukończenia szkoły proszę złożyć w sekretariacie szkoły wypełniony wniosek o wydanie duplikatu oraz dokonać wpłaty na poniższy numer rachunku bankowego

      PeKao 87 1240 1037 1111 0011 0920 1004

      w wysokości:

      9,00 zł   – duplikat legitymacji

      26,00 zł – duplikat świadectwa

      Potwierdzenie wpłaty proszę dołączyć do wniosku.

      WNIOSEK-_DUPLIKAT_LEGITYMACJI_SZKOLNEJ.pdf

      WNIOSEK_-_DUPLIKAT_SWIADECTWA.pdf

    • Jedenaście lat minęło……
     • Jedenaście lat minęło……

     • Pani Jolanta Woźniakowska była dyrektorem  w XXIX LO jedenaście  lat. Od nowego roku szkolnego przechodzi na emeryturę.

      Pani Dyrektor stworzyła szkołę przyjazną i bezpieczną, w której zawsze najważniejszy jest uczeń, gdzie  liczą się  takie wartości jak  szacunek, wspólne dobro i odpowiedzialność.

      Dziękujemy za wspólną pracę i naukę, poświęcony czas i możliwość dialogu. Życzymy pomyślności, pogodnych dni, ciekawych przedsięwzięć i zadowolenia z życia.

       

       Społeczność Bytnarówki

    • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

     • Klasy pierwsze o godzinie 10.50 spotykają się z wychowawcami przed głównym wejściem do szkoły. O godzinie 11.00 w sali gimnastycznej odbędzie się rozpoczęcie roku szkolnego, a po nim spotkania z wychowawcami w salach.
      Pozostałe klasy zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego z wychowawcami do wyznaczonych sal na godzinę 10.00
      Uczniów w tym dniu obowiązuje strój galowy.

       

       

    • WAKACJE
     • WAKACJE

     • Dobiegł końca kolejny rok wytężonej pracy, Nastał czas długo oczekiwanych wakacji, czas zasłużonego odpoczynku. Wszystkim życzymy, aby wakacje były spokojne, bezpieczne i pełne radosnych przeżyć.

      Do zobaczenia we wrześniu.

    • Aukcja charytatywna
     • Aukcja charytatywna

     • W dniu 1 czerwca br. odbyła się w naszej szkole uroczysta gala wręczenia nagród, dyplomów uczestnikom konkursów, które odbyły się w tym roku szkolnym. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Uroczystość uświetnił występ szkolnego koła teatralnego, który pod opieką p. Magdaleny Chałas, przygotował dla społeczności „Bytnarówki” niespodziankę – inscenizację bajki „Królewna Śnieżka”. O wspaniałą oprawę muzyczną zadbał nasz szkolny zespół wokalno-muzyczny pod opieką p. Bernadety Forc. Występ został nagrodzony gromkimi brawami.

      Następnie została przeprowadzona aukcja charytatywna na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy. Wystawione na licytację rzeczy, cieszyły się dużym zainteresowaniem min. dzień spędzony z wybranym nauczycielem, rower p. Sławomira Chmury, usługa mycia okna w domu ucznia przez p. Joannę Pawlikowską, francuskie śniadanie przygotowane przez p. Beatę Patorę, obiad dla dwóch osób, zasponsorowany przez p. Macieja Jaworskiego, czekoladowe fondue od p. Anny Dukalskiej, egzemplarz książki „ Kamienie na szaniec” z autografem siostry naszego patrona, kultowy polski poradnik na temat rozwoju osobistego podarowany przez p. psycholog Ewę Słomczyńską oraz dodatkowe nieprzygotowanie w nowym roku szkolnym.Pozyskane środki zostaną przekazane zgodnie z przeznaczeniem przeprowadzonej aukcji charytatywnej. Wszystkim darczyńcom dziękujemy!

    • Analizy Mony Lizy, czyli o analizie dzieła sztuki
     • Analizy Mony Lizy, czyli o analizie dzieła sztuki

     • 18 maja klasa III b uczestniczyła w warsztatach: „Analizy Mony Lizy, czyli o analizie dzieła sztuki” zorganizowanych przez pracowników Muzeum Sztuki MS² w Łodzi. W czasie zajęć uczniowie mogli obejrzeć wystawę Atlas Nowoczesności, interpretować dzieła malarskie, dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat kompozycji realizacji artystycznych. Podczas zajęć uczestnicy mogli również wcielić się w rolę krytyków sztuki oraz artystów, a materię, dzięki której tworzyli swe wyjątkowe dzieła stanowiła….kasza gryczna.

 • Galeria zdjęć

   brak danych