• Aktualności

    • POTYCZKI Z PROCENTAMI
     • POTYCZKI Z PROCENTAMI

      W dniu 01.03.2023 odbył się finał szkolnego konkursu matematycznego: „Potyczki z procentami”. Zakwalifikowani do finału uczniowie zmagali się w trzech rundach z ciekawymi i praktycznymi zadaniami dotyczącymi obliczeń procentowych. Poziom konkursu był wysoki i wyrównany. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami związanymi z praktycznym posługiwaniem się procentami.

      Laureatami szkolnego konkursu zostali uczniowie:

      • 1 miejsce:  Julia KĘDZIERSKA – klasa 1D
      • 2 miejsce:  Oliwia STANGENBERG – klasa 1A
      • 3 miejsce:  Natalia JAŚKIEWICZ – klasa 1D

      Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom tego konkursu.

      Organizatorzy konkursu:

      Joanna Danilczuk, Agnieszka Tomczyńska, Dorian Szymczak – nauczyciele matematyki.

    • Uniwersytet Europejski w Bytnarówce
     • Uniwersytet Europejski w Bytnarówce

      W dniu 14 lutego gościliśmy w Bytnarówce przedstawiciela Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurtcie nad Odrą. Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem wysłuchali informacji dotyczących oferty tej uczelni, procesu rekrutacji oraz różnorodnych form wsparcia dla polskich kandydatów i studentów. Polscy kandydaci na studentów mogą studiować prawo, ekonomię i kulturoznawstwo. Wystarczy tylko świadectwo ukończenia szkoły, świadectwo dojrzałości i certyfikat znajomości języka angielskiego (B2) lub niemieckiego (C1,C2). Więcej informacji na stronie uczelni: https://www.europa-uni.de/pl/studium/index.html

    • Konferencja ekonomiczna "W obliczu kryzysu"
     • Konferencja ekonomiczna "W obliczu kryzysu"

      W dniach 9-10 lutego uczniowie klas drugich uczestniczyli w konferencji ekonomicznej "W obliczu kryzysu - jak poradzić sobie z trudną sytuacją gospodarczą w Polsce", zorganizowanej przez młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Łodzi.  Uczniowie poznali pogląd na bieżącą sytuację gospodarczą prezentowany przez naukowców, przedstawicieli Narodowego Banku Polskiego i przedsiębiorców.  Wraz z gospodarzami spotkania oraz młodzieżą III LO, XXI LO, XXVI LO, PLOPŁ, PLOUŁ, nie tylko wysłuchali interesujących wystąpień, ale również z zaangażowaniem uczestniczyli w dyskusjach. 

    • Stypendium Prezesa Rady Ministrów
     • Stypendium Prezesa Rady Ministrów

      Dnia 8 lutego 2023 r. podczas uroczystej gali w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego miało miejsce wręczenie dyplomów Prezesa Rady Ministrów najlepszym uczniom szkół średnich z regionu województwa łódzkiego. Najwyższe wyniki nauczania w XXIX LO w zeszłym roku szkolnym osiągnęła uczennica klasy 3d Magdalena Patora. Ona również została stypendystką Prezesa Rady Ministrów.

      Podczas uroczystości laureatom wręczali dyplomy łódzki kurator oświaty Waldemar Flajszer oraz wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

      Magdzie serdecznie gratulujemy tak ogromnego sukcesu i życzymy realizacji wszystkich planów i marzeń w przyszłości! 
       

    • Święto Naleśnika
     • Święto Naleśnika

      Jak co roku uczniowie Bytnarówki włączają się w obchody niezwykle popularnego we Francji Święta Naleśnika – Fête de la Crêpe. Tradycyjnie święto jest obchodzone 2 lutego. Tego dnia Francuzi rezygnują z ze swojego ulubionego chodzenia do restauracji i robią w domu cieniutkie crêpes (naleśniki) z mąki, jajek, mleka albo wody.  Oto kulinarne arcydzieła naszych uczniów.

    • Biologiczny sukces
     • Biologiczny sukces

      Dyrektor XXIX LO składa serdeczne gratulacje Magdalenie Patorze z kl. 3d otrzymania pozytywnej oceny formalnej pracy badawczej i zakwalifikowania się do drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Biologicznej oraz trzyma mocno kciuki za dalsze sukcesy.

    • Spotkania z ciekawymi ludźmi
     • Spotkania z ciekawymi ludźmi

      11 stycznia br. gościliśmy w Bytnarówce Sylvestra Jana Podobińskiego- Polaka, który jako dziesięcioletni chłopiec, wraz z rodziną, wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszka i pracuje do dziś. Podczas spotkań z uczniami klas 3a i 2c opowiedział o trudach adaptacji do amerykańskich realiów, o tym jak skutecznie i sprawnie uczyć się języków obcych, o życiu, szkole i studiach w USA, a także o swojej karierze w dużej amerykańskiej korporacji.

      Spotkanie miało na celu zachęcić młodzież do odważnego realizowania swoich marzeń i planów, nawet w obliczu trudności. Sylvester poprowadził zajęcia w języku angielskim (amerykańskim), który opanował na poziomie native speakera. Było to doskonałą okazją dla uczniów do kontaktu z „żywym” językiem i sprawdzenia swoich umiejętności rozumienia ze słuchu i konwersacji.

      Nasz Gość swoje przesłanie dla uczniów ujął słowami: “Use the doubt to fuel the fire”.

    • Noc Biologów
     • Noc Biologów

      Wieczorem 13 stycznia część uczniów klasy 1d wraz z opiekunem, p.prof. Katarzyną Bąbińską, wybrała się na Wydział BiOŚ UŁ, by wziąć udział w Nocy Biologów. Tak rozpoczęli ferie pasjonaci biologii 🙂

    • TAK POMAGAM
     • TAK POMAGAM

      W dniach 2-3 grudnia 2022r. uczniowie Bytnarówki wzięli udział w zbiórce żywności "TAK, POMAGAM"  organizowanej przez Caritas. Wolontariusze w wybranym markecie zebrali dla potrzebujących 146kg żywności. Dziękujemy wszystkim darczyńcom a wolontariuszom za poświęcony czas!

    • Reportaż wojenny
     • Reportaż wojenny

      W dniu 7.grudnia gościliśmy w naszej szkole pana redaktora Jakuba Maciejewskiego.

      Red. Maciejewski, od czasu wybuchu wojny na Ukrainie, kilkakrotnie odwiedził ten owładnięty okrutną wojną kraj, a swoimi obserwacjami i wstrzasającymi opowieściami podzielił się z nami  w trakcie tego spotkania.

      Opowieściom red. Maciejewskiego towarzyszyła przez długi czas przejmująca cisza. Następnie młodzież, co nieczęsto się zdarza, zasypała Gościa taką ilością pytań, że gdyby nie limit czasu, jakim dysponował Prelegent, spotkanie mogłoby się ciągnąć jeszcze długie godziny.

      Liczymy, że może uda nam się  namówić Pana Redaktora na chociaż jeszcze jedną wizytę w Bytnarówce. Mamy też głęboką ufność i nadzieję, że tym razem  Jego opowieść snuta będzie w czasie przeszłym...

    • I Ty możesz zostać medykiem
     • I Ty możesz zostać medykiem

      13 grudnia klasa 3d na godzinie wychowawczej gościła studentów kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Spotkanie zostało zrealizowane w ramach akcji „I Ty możesz zostać medykiem”, której celem jest zachęcenie młodzieży do aplikowania na studia medyczne.

      W trakcie warsztatów uczniom zostały przybliżone realia kierunku lekarskiego. Młodzież dowiedziała się,  jak wyglądają zajęcia prosektoryjne, laboratoryjne oraz te odbywające się w Centrum Symulacji Medycznych. Uczniowie zostali zapoznani z działalnością kół naukowych i organizacji studenckich; obalone zostały także mity związane ze studiowaniem medycyny.

      Na koniec studenci odpowiadali na nurtujące uczniów pytania.

    • Frankofoński konkurs fotograficzny
     • Frankofoński konkurs fotograficzny

      W październiku uczniowie klasy II e brali udział w VIII Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie fotograficznym: „Bleu, blanc, rouge” pod hasłem „Voyage, Voyage” organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi w Gdyni oraz Instytut Francuski w Warszawie. Na wystawę pokonkursową zostało zakwalifikowanych 20 fotografii, w tym zdjęcia Maurycego Piekarczyka. Warto zauważyć, że na konkurs nadesłano 707 zdjęć z całej Polski, a zatem Maurycy odniósł ogromny sukces. Poniżej można podziwiać wszystkie konkursowe fotografie wykonane przez naszych uczniów.

 • Galeria zdjęć

   brak danych