• Aktualności

    • SALON MATURZYSTÓW 2023
     • SALON MATURZYSTÓW 2023

      21 września klasa 4d pod opieką wychowawczyni p. Moniki Hibner i p. Magdaleny Rzadkowolskiej wzięła udział w organizowanej co roku ogólnopolskiej kampanii Salon Maturzystów Perspektywy.

      Na wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego maturzyści zapoznali się z ofertą uczelni z Polski i z zagranicy oraz ze szczegółowymi wymogami rekrutacji na studia na rok akademicki 2024/2025, mogli również porozmawiać ze studentami interesujących ich kierunków.

      Młodzież odebrała także gratisową publikację „Informator dla Maturzystów 2024”  - aktualny przewodnik na drodze od matury ku wymarzonym studiom od „Perspektyw”.

    • Koncert pamięci Janka Bytnara „Rudego”
     • Koncert pamięci Janka Bytnara „Rudego”

      Za nami koncert pamięci Janka Bytnara „Rudego”, który odbył się 22września br. w Radiu Łódź - Studio koncertowe Henryka Debicha. Koncert,w wykonaniu zespołu Ferajna z Hoovera, zainaugurował uroczystości związane z jubileuszem 60-lecia XXIX LO. Aby móc włączyć się we wspólne świętowanie koncert transmitowany był na kanale Youtube szkoły.Poniżej link do nagrania

      https://www.youtube.com/watch?v=XGaqpvqtRSA

      Fundatorem koncertu jubileuszowego było Stowarzyszenie Arsenał Pamięci, działające przy szkole. Wydarzenie zgromadziło reprezentantów administracji rządowej i samorządowej, przedstawicieli instytucji, które objęły koncert swoim patronatem, reprezentację środowisk harcerskich, ale co najważniejsze byli z w tym dniu nami Świadkowie Historii, członkowie Szarych Szeregóworaz reprezentacja młodzieży z XXIX LO. Zespół Ferajna z Hoovera jest laureatem nagrody Srebrny BohaterON w kategorii ,,Pasjonat", która przyznana została za podtrzymywanie pamięci o bohaterach Powstania Warszawskiego przy wykorzystaniu wspaniałej formy i energii, które przenoszą nas w klimat tamtych lat. Koncert został objęty patronatem przez Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera, którego reprezentował Michał Trzoska, Dyrektor Kancelarii Marszałka,  Wojewodę Łódzkiego Karola Młynarczyka, Łódzkiego Kuratora Oświaty Waldemara Flajszera, Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu oraz XXIX Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara „Rudego" w Łodzi. Partnerzy medialni: Radio Łódź S.A. oraz TVP S. A. Oddział w Łodzi. Dziękujemy wszystkim i zapraszamy na kolejne wydarzenia związane z jubileuszem szkoły.

      Partnerem wydarzenia było Województwo Łódzkie.

    • Wyjazd integracyjny
     • Wyjazd integracyjny

      W dniach 21- 22 września uczniowie klas I b, I d oraz I g uczestniczyli w wycieczce integracyjnej.
      W czasie wyjazdu mieli okazję zobaczyć Państwowe Stado Ogierów  w Łącku, uczestniczyć w grach i zabawach integracyjnych, spróbować  kiełbasek samodzielnie upieczonych na ognisku, a także zwiedzić Toruń – miasto Mikołaja Kopernika oraz przepysznych pierników. Wyjazd z pewnością pozostanie długo w pamięci wszystkich uczestników.

    • Relacja LIVE
     • Relacja LIVE

      W piątek 22 września zapraszamy na relacje live z siedziby Radia Łódź, gdzie odbędzie się koncert w wykonaniu zespołu Ferajna z Hoovera, który inauguruje uroczystości związane z jubileuszem 60-lecia XXIX Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara "Rudego" w Łodzi.

      Partnerem wydarzenia jest Województwo Łódzkie.

    • Koncert pamięci Janka Bytnara „Rudego”
     • Koncert pamięci Janka Bytnara „Rudego”

      Miło nam poinformować, iż Fundacja Arsenał Pamięci dzięki środkom pozyskanym z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego organizuje koncert pamięci Janka Bytnara „Rudego”. Wydarzenie objął patronatem honorowym Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber. Wydarzenie odbędzie się 22 września br. o godz. 13.00 w siedzibie Radia Łódź - Studio koncertowe Henryka Debicha, ul. Narutowicza 130, Łódź. Koncert w wykonaniu zespołu Ferajna z Hoovera inauguruje uroczystości związane z jubileuszem 60-lecia XXIX Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara "Rudego" w Łodzi.

      Partnerami wydarzenia są: Łódzki Kurator Oświaty, Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu, XXIX Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara „Rudego w Łodzi, Radio Łódź S.A. oraz TVP S.A. Oddział w Łodzi

      Świętujcie razem z nami!

      Partnerem wydarzenia jest Województwo Łódzkie.

    • Zebrania z rodzicami uczniów XXIX LO
     • Zebrania z rodzicami uczniów XXIX LO

      12 września  2023r.

      Zebranie rodziców klas pierwszych – 1a, 1b, 1c z dyrekcją, wychowawcami i nauczycielami - sala gimnastyczna, godz. 17.00

      Zebrania  wychowawców  klas 1a, 1b, 1c, 2a, 2b, 2c, 2d, 2e i 4c z rodzicami- informacja o kalendarzu roku szkolnego, planie pracy wychowawcy klasy, planie wychowawczo- profilaktycznym  szkoły, opłaty, oświadczenia

       

      13 września  2023r.

      Zebranie rodziców klas pierwszych – 1d, 1e, 1f, 1g  z dyrekcją, wychowawcami i nauczycielami - sala gimnastyczna, godz. 17.00

      Zebrania  wychowawców  klas 1d, 1e, 1f, 1g , 3a, 3b, 3c, 3d, 3e, 4a, 4b, 4d  z  rodzicami, od godz. 17.30 -  informacja o kalendarzu roku szkolnego, planie pracy wychowawcy klasy, planie wychowawczo- profilaktycznym  szkoły, opłaty, oświadczenia

    • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w Bytnarówce
     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w Bytnarówce

      4 września klasy 1a, 1b, 1c spotykają się z wychowawcami o godz. 9:50 przed głównym wejściem do szkoły, o 10:00 w  sali gimnastycznej odbędzie się  rozpoczęcie roku szkolnego, a po nim spotkania z wychowawcami  w salach.

      Klasy 1d, 1e, 1f, 1g spotykają się z wychowawcami o godz. 10:50, przed głównym wejściem do szkoły, o 11:00 w sali gimnastycznej odbędzie się  rozpoczęcie roku szkolnego, a po nim spotkania z wychowawcami  w salach.

      Pozostałe klasy zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego z wychowawcami do wyznaczonych sal na godzinę 9.00

       

      Uczniów w tym dniu obowiązuje strój galowy.

    • Dzieje się w naszej szkole
     • Dzieje się w naszej szkole

      Dzięki środkom finansowym przekazanym przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi odnawiane są i dostosowywane dwa pomieszczenia oraz tworzone kolejne dwa nowe miejsca do nauki.

      Wszytko dla Was! - drodzy uczniowie.

      Dziś przedstawiamy kilka fotek z pierwszej części prac remontowych.

      Ponieważ nasza szkoła znalazła się wśród szkół, do których aplikowało najwięcej kandydatów w tegorocznym naborze zwiększono ilość przyjmowanych klas pierwszych.

      W efekcie przyjmujemy 7 klas pierwszych.

      Dla nas są to pracowite wakacje, ale cieszymy się bardzo, że jesteśmy Waszą wymarzoną szkołą i z zapałem szykujemy się do nowego roku szkolnego.

    • WAKACJE!
     • WAKACJE!

      Dzisiaj kończymy rok szkolny 2022/2023, przed nami WAKACJE!!!!

      Chcę wszystkim Wam, drodzy Państwo podziękować za ten rok ciężkiej, twórczej pracy.

      Dziękuję Nauczycielom za trud i zaangażowanie. Za rzetelną pracę i zorganizowanie naszym uczniom wielu interesujących, dodatkowych aktywności, za troskę o nich i za pomocną dłoń.

      Rodzicom dziękuję za współpracę oraz zaufanie jakim nas obdarzyliście.

      A Wam drodzy Uczniowie za to, że Wam zależy na naszej szkole, że chcecie ze mną tworzyć w niej przyjazną, sprzyjającą nauce atmosferę.

      Gratuluję edukacyjnych sukcesów!

      Samorządowi Uczniowskiemu bardzo dziękuję za podtrzymywanie tradycji szkolnych i organizowanie wewnątrzszkolnych imprez.

      W czasie wakacji szkoła będzie modernizowana i powstaną dwie nowe pracownie, a dwie inne zostaną odświeżone. Wszystko po to, aby było nam coraz milej przebywać w naszych szkolnych murach.

      Wracajmy po WAKACJACH pełni nowych sił do pracy!

      Życzę Wszystkim -  UDANYCH – SŁONECZNYCH -  POZYTYWNIE SZALONYCH WAKACJI 2023!

      Dyrektor Katarzyna Paliwoda

    • Z ogromnym smutkiem
     • Z ogromnym smutkiem

      Informujemy, że w poniedziałek, 12 czerwca br., zmarła

      Pani Profesor Katarzyna Tretjakow

      wieloletnia Nauczycielka języka angielskiego Bytnarówki i nasza Koleżanka.

      Uroczystości pogrzebowe odbędą się dnia 16 czerwca o godz.11.00 na Cmentarzu Prawosławnym na Dołach (wejście od ul. Telefonicznej)                                  

      głęboko poruszona społeczność Bytnarówki

    • Wolontariusze XXIX LO niosą radość najmłodszym
     • Wolontariusze XXIX LO niosą radość najmłodszym

      Dnia 29 maja 2023 r. sześcioosobowa grupa wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas pomagała maluchom spędzić wesoło czas podczas pikniku dla Przedszkolnego Koła Caritas z Ujazdu. Piknik został zorganizowany w siedzibie Caritas Archidiecezji Łódzkiej przy ulicy Gdańskiej.
      Podczas imprezy nasi wolontariusze organizowali dzieciom różne gry i zabawy sportowe, dbali o uśmiech i beztroską zabawę najmłodszych. Był rzut kaloszem do celu, bieg z paletką, tor przeszkód z piłką nożną, konkurencja limbo oraz wiele innych. Dzieci były bardzo zadowolone z pomocy młodych animatorów z XXIX LO. Organizatorzy pikniku również docenili wspaniałą postawę naszej młodzieży składając na ręce ich opiekuna – p. pedagog Katarzyny Szymańskiej – gratulacje dla szkoły za wychowywanie tak wspaniałych młodych ludzi.
       
      Uczniowie pomagali najmłodszym podczas imprezy dzięki zaangażowaniu Szkolnych Opiekunów Wolontariatu - p. profesor Ewy Botwicz- Chrząszcz oraz p. profesora Roberta Kopki, który udostępnił wolontariuszom szkolny sprzęt sportowy.
      Gratulujemy naszym wolontariuszom tak szlachetnej postawy.
      Bytanrówka jest z Was dumna!

    • Paka dla dzieciaka
     • Paka dla dzieciaka

      W piątek udało nam się dostarczyć dary dla Dzieciaków z Domu Dziecka.

      Wiemy, że gdyby nie WY KOCHANI...

      W imieniu p. Moniki Hibner i Katarzyny Babińskiej (organizatorek akcji) bardzo dziekujemy za okazane SERCE. Dzięki Wam udało nam się zebrać 42,50 pln i 2 euro za które zakupiłam 7 opakowań tofifee i 3 opakowania biszkoptów. Bezpośrednio od Was otrzymaliśmy 28 czekolad! Poza tym różne rodzaje ciastek, 9 kinder jajek,biowafelki, knopersy, triplexy, papity, lubisie, 8 soczków, 2 bombonierki raffaello, Vobro i mercie, 4 opakowania tofifee, 4 paczki chrupek kukurydzianych, specjalne ciasteczka dla najmłodszych, paczkę płatków nesquik,żelki haribo.

      Do tego trzy worki gier.

      Za przeprowadzenie akcji dziękujemy wybranym uczniom klasy 1c i 3d, za pakowanie Basi i Kubie z klasy 2c, tym którzy bezpośrednio przynosili paczki: Lenie Klimczak i Martynce Pindor z klasy 1d, Weronice Klimczak, Patrycji Salskiej i Weronice Zieleśkiewicz z klasy 2b, Oliwi Owczarz z klasy 2d i Kamilowi Hayek z klasy 2e oraz Zuzi Jędrzejewskiej, Oli Andrzejczak, Natalce Koteckiej, Patrycji Pankiewicz, Weronice Szymańskiej, Aldonie Wykrętowicz, Zuzi Figurskiej, Idze Stawińskiej, Wiktorowi Kowalskiemu, Oli Borowieckiej, Wiktorii Kaniowskiej,Bartkowi Kośla, Wiktorowi Glapińskiemu z klasy 1c i Darii Harendarz, Weronice Janeckiej, Pola Gudaś, Madzi Adamus, Izie Łuczak, Julce Kubiak,Natalce Jaśczak, Miłoszowi Kurabiewskiemu, Martynie Głowackiej, Beatce Czernik, Marcie Bartnickiej i Kubie Lawin z klasy 3d. I wszystkim anonimowym DARCZYŃSCOM (zarówno Uczniom jak i Nauczycielom).

      Dziękujemy!

 • Galeria zdjęć

   brak danych