28 listopada uczniowie klasy 1b uczestniczyli w zajęciach w Centrum Handlowym Tulipan. Zajęcia dotyczyły historii handlu. Temat zajęć to JARMARK I WESELE KOŃ PAMIĘTA CZTERY NIEDZIELA, ŁÓDŹ OD ŚREDNIOWIECZNYCH JARMARÓW PO WSPÓŁCZESNE CĘTRA HANDLOWE.
2 stopień BRAVO
Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 92 i 1248) podpisał Zarządzenia:
- nr 134 z dnia 26 listopada 2024 roku w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego CRP (2. stopień BRAVO-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
- nr 135 z dnia 26 listopada 2024 roku w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
- nr 136 z dnia 26 listopada 2024 roku w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.Zarządzenia obowiązują od dnia 1 grudnia 2024 roku, od godz. 00:00, do dnia 28 lutego 2025 roku do godz. 23:59.
Ogólnopolsa Olimpiada ZUS
W dniu 26.11.2024 o godz. 12.00 22 osoby z naszej szkoły przystąpiły do Ogólnopolskiej Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, której celem jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych.
Z przyjemnością informujemy, że 3 nasze uczennice Wiktoria Wdowiak, Marta Stolińska oraz Aldona Wykretowicz wygrały etap szkolny konkursu. Serdecznie gratulujemy dziewczynom sukcesu. W najbliższym czasie Oddział ZUS w Łodzi poinformuje nas czy łączna punktacja dziewczyn jest wystarczająca, aby mogły wziąć udział w kolejnym etapie olimpiady, tym razem wojewódzkim. Wierzymy, ze tak i trzymamy mocno kciuki za reprezentację Bytnarówki!
Wycieczka do Warszawy
W dniu 21 listopada 2024r. uczniowie klas 1B oraz 2F wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem zwiedzania było Muzeum Narodowe. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach muzealnych: Muzealne przeboje oraz Między rzeczywistością a konwencją. Malarstwo Józefa Chełmońskiego. Zobaczyli najciekawsze eksponaty zgromadzone w muzeum. Podczas lekcji dotyczącej malarstwa Józefa Chełmońskiego młodzież mogła przyjrzeć się jego obrazom poszukując w nich artystycznego kompromisu między realizmem a akademickimi zasadami. Następnie wszyscy udali się na spacer do Łazienek Królewskich oraz na Warszawską Starówkę.
2
Pikarze ręczni z brązowym medalem
13 listopada reprezentacja Bytnarówki w piłce ręcznej zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Łodzi Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Ręcznej.
GRATULUJEMY!
Gość specjalny w naszej szkole
Prof. dr hab. Izabela Łapińska, artystka fotograf i filmoznawca.
W sztuce dotyka zagadnienia ciała w kulturze. Obok twórczości fotograficznej zajmuje się pisaniem tekstów dotyczących fotografii i filmu, z naciskiem na tematy oscylujące wokół erotyki, brzydoty ciała, nadużyć i wykluczenia w sztuce.
Od 2020 jest profesorem sztuki, a od 2005 nauczycielem akademickim, obecnie związana z Wydziałem Organizacji Sztuki Filmowej Szkoły Filmowej w Łodzi. W latach 2012–2020 była prodziekanem ds. kształcenia, aktualnie pełni funkcję pełnomocnika dziekana ds. nauki i twórczości artystycznej (kadencja 2020–2024).
W bieżącym roku otrzymała wyróżnienie honorowe ŁÓDZKIE EUREKA, które przyznaje Rada ds. Szkolnictwa Wyższego i Nauki przy Prezydencie Miasta Łodzi za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i techniczne, wyróżnione na forum międzynarodowymi lub krajowym.
Prof. dr hab. Izabela Łapińska, wykładowczyni oraz Pełnomocnik Dziekana ds. nauki i twórczości artystycznej Wydział Organizacji Sztuki Filmowej PWSFTViT w Łodzi, odebrała wyróżnienie w kategorii Sztuka za projekt fotograficzny i monografię SKÓRA.
Statuetkę ŁÓDZKIE EUREKA wręczono podczas gali rozpoczęcia Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki.
Odwiedzając naszą szkołę spotkała się z młodzieżą by opowiedzieć o swojej ścieżce zawodowej i zawodzie fotografa.
Pani Profesor zaprezentowała uczniom oryginał książki "Skóra" - wskazując na istotę szczegółu w fotografii i ważność doboru tematyki, jaką dokonuje artysta fotograf.
Niezwykłość prac zależy od innego sposobu widzenia tego, co można zobaczyć na co dzień. Zadaniem artysty jest ukazanie rzeczywistości tak, aby widz zatrzymał się i zadziwił. Oddziaływanie na emocje widzów to kluczowa doga do sukcesu dla artysty.
Pani Profesor Izabela Łapińska otrzymała podziękowanie z rąk pani Dyrektor Katarzyny Paliwody, z zaproszeniem do dalszej współpracy.
Kolejne spotkanie z Panią Profesor - już w grudniu, bowiem weźmie udział w pracach jury w Szkolnym Konkursie Fotograficznym Krajobraz w Czasie: Moja okolica kiedyś i dziś! Jest to wyjątkowa okazja, aby zatrzymać się na chwilę i spojrzeć na swoje otoczenie z perspektywy czasu. Jak wyglądała Twoja ulica, szkoła, park czy osiedle kiedyś? Jak zmieniły się miejsca, które mijasz każdego dnia? To świetna okazja, aby odkryć historię swojego otoczenia na nowo!
Dziękujemy za wizytę.Link do: https://www.filmschool.lodz.pl/news/2419,skora-spotkanie-autorskie-z-nbsp-izabela-lapinska.html
Pogadaj-My o tym, co dla WAS ważne
Zapraszamy uczniów "Bytnarówki" na kolejne, wyjątkowe spotkania z tajemnicami psychologii i Warsztaty Rozwoju Osobistego.
Nowe inspiracje do przemyśleń i grudniowe wyzwania czekają!
Ewa Słomczyńska - psycholog
Emilia Gralewska - psycholog, doradca zawodowy
Dzień Licealisty
22 listopada 2024 r. w Łodzi obchodzony był Dzień Licealisty .Uczniowie spotkali się w EC1. Towarzyszyli im nauczyciele i przedstawiciele oświatowych władz miasta. Belgijkę z młodzieżą zatańczyła wiceprezydent miasta Małgorzata Moskwa-Wodnicka.
"Nasi też tam byli, świetnie się bawili, dobrze tańcowali, radę sobie dali".
Dziękujemy za wspólną zabawę.
Szkolny Konkurs Fotograficzny - Krajobraz w Czasie. Moja okolica kiedyś i dziś
Drodzy Uczniowie Bytnarówki, serdecznie zapraszamy Was do udziału w Szkolnym Konkursie Fotograficznym Krajobraz w Czasie: Moja okolica kiedyś i dziś! Jest to wyjątkowa okazja, aby zatrzymać się na chwilę i spojrzeć na swoje otoczenie z perspektywy czasu. Jak wyglądała Twoja ulica, szkoła, park czy osiedle kiedyś? Jak zmieniły się miejsca, które mijasz każdego dnia? To świetna okazja, aby odkryć historię swojego otoczenia na nowo!
Waszym zadaniem jest stworzenie kolażu fotograficznego, który opowie o tych zmianach. Możecie wykorzystać zdjęcia wykonane przez siebie oraz materiały archiwalne, takie jak zdjęcia z rodzinnych albumów i/lub znaleziska z Internetu.
Możecie przejść się po swojej okolicy, porozmawiać z rodziną o przeszłości, a może nawet znajdziecie stare mapy czy opowieści związane z Waszymi miejscami. Kolaż to nie tylko zdjęcia – to historia, którą opowiadacie obrazami.
Szczegółowe informacje znajdziecie w ogłoszeniach na Librusie. Na Wasze prace czekamy do 6 grudnia 2024 r.