• Aktualności

    • Oświadczenie
     • Oświadczenie

      Dyrektorzy szkół ponadpodstawowych województwa łódzkiego, obecni na zebraniach rejonowych z wizytatorami Kuratorium Oświaty w Łodzi w dniu 4 marca 2022 r., wyrażają zdecydowany sprzeciw wobec agresji Rosji na Ukrainę. Protestujemy przeciwko zabijaniu niewinnych ludzi, w tym dzieci, a także niszczeniu szkół, szpitali, obiektów dziedzictwa kulturowego i budynków mieszkalnych. W tych dramatycznych chwilach wszyscy jesteśmy razem z Narodem Ukraińskim i opowiadamy się za natychmiastowym zakończeniem wojny.

    • Dzień naleśnika
     • Dzień naleśnika

      Drugiego lutego we Francji obchodzi się bardzo sympatyczne święto. Znane jest pod kilkoma nazwami: przede wszystkim la Chandeleur - Święto Świec, mówi się o nim też Święto Światła Fête de la Lumière, ale obecnie najczęściej jest kojarzone z Dniem Naleśników - Jour des crêpes. Tego dnia wszyscy zajadają się pysznymi naleśnikami podczas spotkań z rodziną oraz przyjaciółmi.  Nasi uczniowie również  włączyli się w obchody Święta Naleśnika. Oto ich dzieła kulinarne. Bon appétit !

    • Opowieść wigilijna
     • Opowieść wigilijna

      Z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie koła muzycznego i teatralnego przygotowali spektakl inspirowany utworem Charlesa Dickensa pt. „Opowieść wigilijna”. W tym wyjątkowym czasie chcielibyśmy złożyć wszystkich najserdeczniejsze życzenia. Wiemy jaką siłę ma moc czynienia dobra, ponieważ najlepsze prezenty ukryte są w sercach, dzielmy się radością.

    • Wesołych Świąt!
     • Wesołych Świąt!

      Gwiazdek pełno już na niebie,

      uśmiechają się do Ciebie.

      Niech Twoje wielkie marzenia,

      doczekają się spełnienia!

       

      Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia,

      spędzone w gronie najbliższych,

      przyniosą Wam wiele radości i uśmiechu,

      ciepła i optymizmu.

    • Sukces uczniów XXIXLO
     • Sukces uczniów XXIXLO

      7 listopada 2021 roku odbyło się rozdanie nagród dla laureatów I konkursu wiedzy o Łodzi Moja fotogeniczna Łódź. Tegoroczna edycja nosi tytuł Tajemnice zielonej Łodzi.

      Oto lista laureatów:

      I nagroda: Anna Jaros (kl. III XXIX LO im. Janka Bytnara Rudego w Łodzi)

      II nagroda ex aequo: Lena Kowalska (kl. 7 SP Scholasticus w Łodzi), Julian Leszkowicz (kl. II XXIX LO im. Janka Bytnara Rudego w Łodzi)

      III nagroda ex aequo: Anna Wieczorkowska (kl. 8 SP nr 11 im. Marii Kownackiej w Łodzi), Martyna Woźnicka (kl. II XXIX LO im. Janka Bytnara Rudego w Łodzi)

      Zapraszamy do odwiedzenia strony www konkursu: mojafotogenicznalodz.com

    • KONKURS z okazji HALLOWEEN
     • KONKURS z okazji HALLOWEEN

      Miło nam poinformować, że zwycięzcami szkolnego konkursu na naj… dynię / lampion / maskę z okazji święta Halloween zostali:

      I miejsce - Nikola Dudzińska kl. 1a; Iga Jędrzejewska kl.1c (ex aequo)

      II miejsce – Kamila Cwanek kl. 2d

      III miejsce – Miłosz Kurabiewski kl. 2d

      Wszystkim biorącym udział w konkursie gratulujemy pomysłowości i pięknych prac.

    • Głosuj na projekt Bytnarówki!
     • Głosuj na projekt Bytnarówki!

      Zachęcamy do głosowania w Budżecie Obywatelskim dla Łodzi 2021/2022 na projekt naszej szkoły.

      "Przywróćmy blask infrastrukturze sportowej w XXIX LO w Łodzi"

      Numer zadania: L141

      Rodzaj zadania: Ponadosiedlowe

      Kategoria projektu: Sport i rekreacja

      Opis projektu:

      Przedmiotem projektu jest remont sali gimnastycznej. Nowa sala zapewniać będzie odpowiednie warunki do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego oraz umożliwiać będzie organizowanie spotkań, imprez okolicznościowych i rozgrywek sportowych.

      Głosować można w dniach 1-29 października na stronie uml.lodz.pl/budzet-obywatelski

    • WYCIECZKA NAUKOWA DO TORUNIA
     • WYCIECZKA NAUKOWA DO TORUNIA

      W dniu 22 października klasy 2d i 3g pod opieką p.Marty Jaksender, p.Moniki Hibner i p.Joanny Danilczuk uczestniczyły w wycieczce naukowej do Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu.

      W programie znalazły się zajęcia laboratoryjne z pokazem, smaczne doświadczenia z wykorzystaniem kuchennych odczynników oraz zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Był również czas na zakup pierników.

      Mimo chłodnej i wietrznej aury wycieczka udała się znakomicie, a wszyscy jej uczestnicy świetnie spędzili czas.

      Chemia nie musi być nudna!

    • Wyjazd integracyjny klas 1
     • Wyjazd integracyjny klas 1

      W środę 29 września odwiedziliśmy Gdańsk. Przewodnik oprowadził nas po Starym Mieście i okolicach Starówki. Byliśmy m.in. pod charakterystycznym Żurawiem, w gotyckim Kościele Mariackim, na ulicy Długiej. Drugiego dnia po śniadaniu udaliśmy się na półwysep Helski. Byliśmy na spacerze ścieżką edukacyjną wzdłuż plaży, na której odbyły się gry integracyjne.  Wiało strasznie, ale było fajnie. Po południu udaliśmy się do osady słowiańskiej w Sławutowie. Dowiedzieliśmy się tam wielu ciekawych rzeczy o życiu naszych przodków. Mieliśmy okazję stworzyć wzory na skórzanym pasku. Kolejną atrakcją na terenie osady były gry i zabawy integracyjne. Przeróżne konkurencje dały nam wiele zabawy. Na przykład 3 osobowe narty, przeciąganie liny, trepy na linach. Wieczorem w ośrodku między klasami graliśmy w popularną grę „tabu”, która przysporzyła nam wielu emocji. Ostatniego dnia wyjazdu poszliśmy na spacer nad morze. Po drodze podeszliśmy pod latarnię morską na Przylądku  Rozewie. Później udaliśmy się do ośrodka na obiad i wróciliśmy do Łodzi. Wycieczka była bardzo udana, a pogodę mieliśmy fantastyczną!

 • Galeria zdjęć

   brak danych