• Aktualności

    • Klasa 3c na warsztatach w MS2 i Filharmonii
     • Klasa 3c na warsztatach w MS2 i Filharmonii

      W minionym tygodniu klasa 3c uczestniczyła w ciekawych warsztatach artystycznych pod tytułem "Abstrakcja" w muzeum MS2 przy ul. Ogrodowej 19. Uczniowie zwiedzili wystawę, wysłuchali prelekcji oraz wykonali prace rozwijające ich kreatywność. Odwiedzili również filharmonię, gdzie zapoznali się z historią tego miejsca. Następnie wzięli udział w koncercie kameralnym "Polska muzyką malowana" oraz wysłuchali ballad A. Mickiewicza w oprawie muzycznej.

    • Zabawa Halloweenowa
     • Zabawa Halloweenowa

      Jury, po burzliwych obradach, przedstawia wyniki zabawy Halloween

      W kategorii "klasa" wygrywają:

      1A "Uczniowie w krawatach"

      oraz

      2E "Men i black"

      W kategorii indywidualnej:

      I miejsce - Julia Klata 1E  jako "Królowa kart"

      II miejsce - Julia Gaca 2B jako "Wiedźma"

      III miejsce - ex aequo Iwona Legutowska I E "Psychopatka"oraz Laura Podkówka 4a jako Quella Demon

      W kategorii "najlepsza dynia" z okazji Halloween:

      I miejsce - Kamila Cwanek 3d

      II miejsce Martyna Szczechowska 4c

      III Miłosz Kurabiewski 3d

      Wszsytkim serdecznie gratulujemy.

    • Wycieczka do Muzeum Książki Artystycznej
     • Wycieczka do Muzeum Książki Artystycznej

      28 października klasa 4d zwiedzała niezwykłe miejsce na kulturalnej mapie Łodzi - Muzeum Książki Artystycznej.  Muzeum mieści się w willi Grohmana, która zrobiła na zwiedzających duże wrażenie, w każdym kącie  tego  budynku czuć ducha przeszłości. Zgromadzone tam książki artystyczne przyciągają uwagę swoim wyglądem, formą, koncepcją twórców, których ogranicza jedynie wyobraźnia. Po wysłuchaniu opowieści o tym miejscu założycielki -Pani Jadwigi Tryzno- uczniowie oglądali niezwykłe egzemplarze książek, widzieli także dawne maszyny drukarskie i mieli okazję dowiedzieć się, jak przed erą cyfrową wyglądało drukowanie.

    • UMED w Bytnarówce
     • UMED w Bytnarówce

      20 października na lekcji wychowawczej w klasie 4d gościli przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego. Przedstawili zasady rekrutacji na wydziały UMED, warunki odbycia stażu  jeszcze w trakcie nauki w liceum. Student zachęcał do udziału w kołach naukowych, opowiadając o letnich wyjazdach i wspólnych projektach. Była okazja do uzyskania odpowiedzi na wiele pytań, a na koniec Prowadząca wyłoniła zwycięzców testu, którzy otrzymali upominki.

    • Wizyta w zakładzie karnym
     • Wizyta w zakładzie karnym

      7 października uczniowie klasy IV b mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem Służby Więziennej podczas wizyty w Zakładzie Karnym nr 1 w Łodzi mieszczącym się przy ul. Beskidzkiej. Dzięki spotkaniu uczniowie poszerzyli wiedzę na temat odpowiedzialności karnej oraz dowiedzieli się, na czym polegają codzienne obowiązki pracowników Służby Więziennej.

    • Dyktanda dla Maturzystów
     • Dyktanda dla Maturzystów

      W piątek, 21 października, w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim odbył się etap finałowy Wojewódzkiego Dyktanda dla Maturzystów "Łódzkie Pamięta", w którym wziął udział Krzysztof Śliskowski z kl. IV B, laureat etapu rejonowego. Podczas spotkania był czas nie tylko na zmagania mistrzów ortografii, ale i na wspólny spacer po mieście. Naszemu finaliście serdecznie gratulujemy znakomitej znajomości zasad pisowni!

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

      14 października w Bytnarówce to podwójne święto. Oprócz Dnia Edukacji Narodowej, świętowaliśmy także uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Obchody tego dnia rozpoczęliśmy tradycyjnie od patriotyczno-historycznej gawędy o patronie – Janku Bytnarze „Rudym”, którą poprowadził wieloletni dyrektor naszej szkoły, mistrz mowy polskiej - pan Krzysztof Jakubiec. Po gawędzie, podczas której uczniowie klas pierwszych wysłuchali opowieści o męstwie i odwadze bohaterów „Kamieni na szaniec”, pani dyrektor Katarzyna Paliwoda przywitała pierwszaków w gronie uczniów. Okazja ta stała się także pretekstem do zainaugurowania nowej szkolnej tradycji – nadania honorowego tytułu MENTORA BYTNARÓWKI panu Krzysztofowi Jakubcowi. Tytuł ten będzie odtąd nadawany zasłużonym dyrektorom i nauczycielom naszej szkoły. Pan Krzysztof Jakubiec jest też pomysłodawcą i opiekunem konkursu Arsenał Pamięci. Wieloletni dorobek tego konkursu, czyli zgromadzone prace jego laureatów, będą tworzyły tegoroczną wystawę, której otwarcie odbędzie się w drugim tygodniu grudnia i rozpocznie cykl gawęd i spotkań z historią, a także będzie okazją do otworzenia w szkole Międzypokoleniowego Centrum Edukacyjnego. Po tych wydarzeniach odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych, w którym symbolicznie uczestniczyły delegacje klas starszych. Całą uroczystość uświetnił występ szkolnego zespołu muzyczno-wokalnego pod kierunkiem p. Bernadety Forc.

    • Wycieczka do Berlina
     • Wycieczka do Berlina

      W dniach 28-30 października br. grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Berlina i Poczdamu. Uczestnicy mieli możliwość poznania historii miasta i jego największych atrakcji. W Muzeum Historii Naturalnej obejrzeliśmy największe niemieckie zbiory z dziedziny zoologii, mineralogii i paleontologii wraz z najsłynniejszym eksponatem - zrekonstruowanym i złożonym szkieletem dinozaura na świecie. Z okien autokaru podziwialiśmy Kulturforum – nowoczesny ośrodek kultury i sztuki z licznymi muzeami, filharmonią i bibliotekami; Tiergarten- największy kompleks parkowy, Kolumnę Zwycięstwa, pałac Bellevue – siedzibę prezydenta. Spacerowaliśmy po reprezentacyjnej ulicy Berlina Zachodniego -Ku’damm, gdzie znajdują się liczne sklepy, restauracje i kawiarnie. Zatrzymaliśmy się przy Kościele Pamięci Cesarza Wilhelma, który po wojnie odbudowano w nowoczesnej formie, zostawiając obok ruiny dawnej świątyni jako antywojenny symbol.

      Zwiedzanie Berlina Wschodniego rozpoczęliśmy od obejrzenia- East Side Gallery- galerii prac artystów z całego świata na ponad kilometrowym fragmencie Muru Berlińskiego. Następnie na trasie naszej wycieczki mijaliśmy Pomnik Ofiar Holokaustu, Bramę Brandenburską, Potsdamerplatz, Wyspę Muzeów, Wieżę Telewizyjną, Alexanderplatz, Checkpoint Charlie- przejście graniczne między NRD a Berlinem Zachodnim w okresie zimnej wojny, Humboldt Forum – Zamek Berliński, z którego tarasu widokowego podziwialiśmy panoramę miasta. Znaleźliśmy również czas na zakupienie pamiątek i słodyczy, spróbowanie berlińskiej przekąski Carrywurst, oraz wieczorny spacer Dzielnicą Holenderską w Poczdamie.

      W Poczdamie zwiedziliśmy również pałac Sanssouci- letnią rezydencję króla Prus Fryderyka II, która wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO; pałac Cecilienhof, gdzie podpisana została konferencja pokojowa kończąca II wojnę światową. A po spacerze w pałacowych ogrodach i pamiątkowej sesji zdjęciowej, pełni wrażeń, bogatsi o nowe wiadomości i doświadczenia, zadowoleni wróciliśmy do Łodzi.

    • Głosuj na projekt Bytnarówki!
     • Głosuj na projekt Bytnarówki!

      Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim dla Łodzi 2022/2023 i bardzo Was prosimy o głosy na projekt naszej szkoły.

      "Przywróćmy blask infrastrukturze sportowej w Bytnarówce"

      Numer zadania: L150

      Rodzaj zadania: Ponadosiedlowe

      Kategoria projektu: Edukacja, dzieci i młodzież

      Opis projektu:

      Przedmiotem projektu jest remont sali gimnastycznej. Nowa sala zapewniać będzie odpowiednie warunki do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego oraz umożliwiać będzie organizowanie spotkań, imprez okolicznościowych i rozgrywek sportowych.

      Głosować można w dniach 7-30 października na stronie

      https://budzetobywatelski.uml.lodz.pl/glosowanie/

    • "Bytnarówka" pomaga Ukrainie!
     • "Bytnarówka" pomaga Ukrainie!

      Dzięki funduszom zebranym podczas aukcji charytatywnej, która odbyła się w czerwcu, sfinansowaliśmy wysłanie na Wschodnią Ukrainę trzech paczek z artykułami spożywczymi i higienicznymi . Paczki dotarły do adresatów, dlatego wysyłamy kolejne trzy. Pomagamy również potrzebującym Uchodźcom w Łodzi.Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i hojność.

    • Papiernicza Olimpiada
     • Papiernicza Olimpiada

      W piątek, 7 października, drużyna "Bytnarowcy": Daria Janowska (2B), Adrianna Szczepańska, Wiktor Patura, Alan Zych (2E), uczestniczyła w ogólnopolskim finale pierwszej Olimpiady Papierniczej na Politechnice Łódzkiej. Zespoły wykonały z papieru konstrukcję latającą, wieżę utrzymującą 1,5 l butelkę z wodą i najlżejsze opakowanie na metalowe kulki. Nasi konstruktorzy byli zadowoleni ze swoich modeli, nabytego doświadczenia i zapowiadają start w następnym roku.

    • Próbna ewakuacja
     • Próbna ewakuacja

      4 października, 2022 roku, o godzinie 12:10 rozległ się sygnał i rozpoczęła się próbna ewakuacja. Wszyscy stawili się na miejscu zbiórki w błyskawicznym tempie. Na zakończenie zademonstrowano sygnał ciągły odwołujący stan zagrożenia, który trwa 3 minuty.

      Dzisiaj tylko próbowaliśmy, bo nie było realnego zagrożenia, jednak wiemy, że w razie potrzeby jesteśmy przygotowani.

    • Podwójny sukces “Bytnarówki” w Konkursie Historycznym IPN
     • Podwójny sukces “Bytnarówki” w Konkursie Historycznym IPN

      W dniu 21 września 2022 r. łódzki oddział IPN zorganizował rajd i konkurs wiedzy historycznej pt. “Operacja Freston – historia misji brytyjskiej w Polsce 1944-1945”. Obok prawie 200 uczestników reprezentujących piętnaście szkół z Łodzi i regionu udział w rajdzie i konkursie wzięły również dwie drużyny reprezentujące XXIX Liceum Ogólnokształcące.

          Na 15-kilometrowej trasie, zlokalizowanej w okolicach Żytna pod Radomskiem, drużyny mierzyły się z terenem, pogodą oraz zadaniami merytorycznymi. Pytania dotyczyły sytuacji ziem polskich pod niemiecką okupacją, działalności polskiego ruchu oporu oraz relacji międzynarodowych w końcowym etapie II wojny światowej.

          Ekipy “Bytnarówki” z wielką radością przyjęły werdykt końcowy. Decyzją jury 1 miejsce zajęła drużyna “Bytnarowcy I” pod opieką Artura Rosiaka w składzie: Filip Micyk (kapitan), Gabriela Gruszka, Martyna Jedynak z 3B, Adrianna Białek, Paulina Chrisidis, Zuzanna Malarczyk, Amelia Mikołajewska, Krzysztof Śliskowski, Weronika Ziędalska z 4B oraz Aleyna Yilmaz z 1E. Druga pozycja na podium przypadła drużynie “Bytnatowcy II” pod opieką Magdaleny Moszczyńskiej, złożonej z uczniów klasy 1E: Macieja Kuźnickiego, Julii Kwiatkowskiej, Krzysztofa Lichawskiego,  Krzysztofa Maćczaka, Anny Majchrzak, Macieja Merdy, Sary Noskowskiej, Igora Smyczyńskiego oraz Igi Stanisławskiej. Trzecie miejsce zajęła drużyna z łódzkiego XXX LO.

           Warto nadmienić, że nie były to pierwsze sukcesy Bytnarowców w konkursach organizowanych przez IPN. W zeszłym roku aż trzykrotnie reprezentacje XXIX LO zajmowały pierwsze miejsca w grach miejskich, natomiast w rajdzie i konkursie historycznym dotyczącym Bitwy Łódzkiej z 1914r. ekipa z “Bytnara”  uplasowała się na 2. pozycji.

           Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

 • Galeria zdjęć

   brak danych