• Aktualności

  • Aktualności

        •  Kolejny rok szkolny w Bytnarówce przeszedł do historii!
          • Kolejny rok szkolny w Bytnarówce przeszedł do historii!

            Były gratulacje, uśmiechy i zasłużone nagrody dla uczniów z najlepszymi wynikami w nauce oraz dla naszych sportowców, którzy przez cały rok dawali z siebie wszystko. Brawo dla wszystkich – za pracę, zaangażowanie i wspólnie spędzony czas. Teraz czas na to, co uczniowie lubią najbardziej… WAKACJE!

            Odpoczywajcie, ładujcie baterie i do zobaczenia we wrześniu!

        • Ogłoszenie I edycji Miejskiego Programu Aktywizacji Młodzieży SOWA - w murach Bytnarówki
          • Ogłoszenie I edycji Miejskiego Programu Aktywizacji Młodzieży SOWA - w murach Bytnarówki

            I edycja Miejskiego Programu Aktywizacji Młodzieży SOWA: 1 mln zł na granty dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych z przeznaczeniem na organizację wydarzeń w 5 obszarach: wolontariat, empatia, seniorzy, projekty międzyszkolne oraz kultura. Program jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i średnich. Świetna inicjatywa. Brawo!

            Zaszczytem było ogłoszenie tej niezwykle ciekawej inicjatywy na dziedzińcu naszej szkoły. Dla nas projekty, to podstawa życia edukacyjno- społecznego.

        • Zdolny Uczeń - Świetny Student
          • Zdolny Uczeń - Świetny Student

            Zakończyła się kolejna edycja projektu „Zdolny Uczeń - Świetny Student”, w której naszą szkołę reprezentowała czwórka uczniów klasy 3E: Maja Piwońska, Amelia Zbrowska, Wojtek Krakowski oraz Mikołaj Jabłoński. 

            Pod opieką pracowników naukowych Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego uczestnicy realizowali własne projekty badawcze, poznając warsztat pracy naukowca i odkrywając kolejne tajniki geografii. 

            Mieli okazję przekonać się, że geografia to nie tylko szkolne podręczniki i mapy, ale dynamicznie rozwijająca się nauka, która pozwala lepiej zrozumieć współczesny świat. 

            Maja i Amelia realizowały projekt pt. „Co mówią do nas murale na obszarze rewitalizacji w Łodzi?”, analizując znaczenie i przekaz sztuki ulicznej w przestrzeni miejskiej. 

            Mikołaj i Wojtek zajęli się tematyką Systemów Informacji Geograficznej (GIS) oraz kartografii cyfrowej w badaniach środowiska geograficznego, poznając nowoczesne narzędzia wykorzystywane we współczesnych badaniach geograficznych. 

            Jesteśmy dumni, że uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w tym wyjątkowym przedsięwzięciu, rozwijając swoje pasje i zainteresowania pod okiem pracowników naukowych Uniwersytetu Łódzkiego. Gratulujemy Mai, Amelii, Mikołajowi i Wojtkowi pomyślnego zakończenia projektu oraz życzymy im kolejnych sukcesów naukowych i edukacyjnych. 

            A już w piątek podsumowanie ogólnouczelniane!

        • @Czas na LoveR
          • @Czas na LoveR

            16.06 Nasi uczniowie wzięli udział w akcji Charytatywnej @Czas na LoveR - fundacji krwinki. Każdy kilometr przejechany na rowerze to pieniądze dla dzieci chorych na raka.

            Mieliśmy dzisiaj okazję poznać Panią Jadzię Mazurkiewicz, która wczoraj przejechała równo 13tysiecy km przez rok i jest naszą łódzką kolarką. Pani Jadwiga poprowadziła rajd rowerowy, a po nasza ekipa wzięła udział w zawodach na NAJWOLNIEJSZY  przejazd. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe pakiety startowe. Zachęcamy wszystkich naszych uczniów do wzięcia udziału w kręceniu kilometrów dla podopiecznych fundacji. Akcja trwa od 16.06.26 do 31.08.26 wwww.czasnalover.pl/app

        • Smak odpowiedzialności: Nasze sąsiedztwo w dobrych rękach
          • Smak odpowiedzialności: Nasze sąsiedztwo w dobrych rękach

            W dniu 11 czerwca 2026 r. w siedzibie XXIX LO w Łodzi odbyło się uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego pt. „Smak odpowiedzialności: Nasze sąsiedztwo w dobrych rękach – case study działań CSR w restauracjach McDonalds”, o którym szerzej pisaliśmy w marcu br.

            W wydarzeniu wzięli udział Pani Agnieszka Machała i Pani Justyna Potulska przedstawicielki firmy McDonalds, Pani Katarzyna Paliwoda dyrektor szkoły oraz uczniowie, którzy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli we wszystkich etapach projektu. Wydarzenie poprowadziła Pani Małgorzata Karolewska współorganizatorka projektu.

            Dla przypomnienia

            EcoHeroes to inicjatywa edukacyjno-ekologiczna, której celem jest szerzenie wiedzy o zrównoważonym rozwoju i inspirowanie pracowników restauracji, klientów do realnego działania na rzecz ochrony środowiska. Dodatkowo, wpisuje się w ideę społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), ponieważ promuje odpowiedzialne postawy oraz buduje zaangażowanie społeczne firm na rzecz zrównoważonego rozwoju. W ramach tego projektu uczniowie Bytnarówki mieli wyjątkową okazję zaangażować się w sprzątanie lokalnych terenów zielonych oraz wziąć udział w warsztatach, ucząc się m.in. poprawnej segregacji odpadów i odpowiedzialnej konsumpcji.

            Integralną, autorską częścią projektu był konkurs o nazwie „EcoPatrol w obiektywie”, który polegał na stworzeniu krótkich filmów relacjonujących przebieg przeprowadzonej 16.03.2026 r. akcji „EcoHeroes”.

            Jury miało trudne zadanie, jednak po długich naradach kierownika restauracji z zespołem pracowników wyłoniono zwycięzców konkursu:

            I miejsce Julia Płachta, kl. 1b,

            II miejsce Michalina Olejniczak, kl. 1c,

            III miejsce Maria Kozłowska, kl. 1e.

            Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez firmę McDonald's. Partner projektu docenił jednak trud każdego uczestnika – pozostali uczniowie biorący udział w konkursie również zostali obdarowani firmowymi upominkami.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom kreatywności i zaangażowania, a firmie McDonald's serdecznie dziękujemy za wsparcie edukacji biznesowo-ekologicznej naszej młodzieży!

            Drodzy Uczniowie, do zobaczenia za rok w kolejnej, już 3 edycji projektu. Oczywiście, szykujemy dla Was niespodziankę

        • Tydzień bezpieczeństwa w Bytnarówce
          • Tydzień bezpieczeństwa w Bytnarówce

            W ramach tego tygodnia na lekcjach wychowawczych zostaną przypomniane zasady bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji, ale również zorganizowany będzie ogólnoszkolny test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, który odbędzie się we wtorek, 16 czerwca 2026 r.Działania te mają na celu zwrócenie uwagi na sytuacje zagrażające naszemu bezpieczeństwu, z którymi możemy się spotkać podczas różnych aktywności.Warto podkreślić, że ministerstwo przesłało szkołom zestaw interesujących linków z materiałami edukacyjnymi, które udostępniamy.

            Podpisany przez Pania Minister Edukacji List do Dyrektorów, Nauczycieli, Rodziców i Uczniów

            Lista,materialów na Tydzień dla bezpieczeństwa

        • Siatkarki plażowe w Mistrzostwach Województwa
          • Siatkarki plażowe w Mistrzostwach Województwa

            2 czerwca reprezentacja żeńska w siatkówce plażowej uczestniczyła w zawodach województwa łódzkiego. W finale rozgrywek szkolnych wśród 21 par nasza drużyna w składzie Wiktoria Linczewska (kl 1 d) i Zoja Kozłowska (kl. 2 c) wywalczyły bardzo dobrą 9 lokatę.

            Opiekun reprezentacji XXIX LO Robert Kopka

        • Dobry start drużyn w siatkówce plażowej
          • Dobry start drużyn w siatkówce plażowej

            27 maja żeńska reprezentacja XXIX LO w siatkówce plażowej wywalczyła 4 miejsce podczas finałowych zawodów w ramach Mistrzostw Łodzi szkół ponadpodstawowych. Bardzo dobry występ dziewcząt umożliwił awans do finału tych rozgrywek na szczeblu wojewódzkim.

            Skład zespołu: Kalina Jabłońska, Nina Norbert oraz Wiktoria Linczewska.

            Dzień wcześniej 26 maja reprezentacja męska w siatkówce plażowej rozegrała finałowy turniej w Mistrzostwach Łodzi szkół ponadpodstawowych. Po dwóch zwycięstwach i dwóch porażkach zespół XXIX LO sklasyfikowany został na miejscach od 8 do 11 wśród 18 startujących drużyn.

            Skład zespołu: Mikołaj Jabłoński, Bartosz Wielgosiński, Wojciech Krakowski.

            Opiekun reprezentacji Robert Kopka

            Gratulujemy 

             

        • XV Ranking Olimpijski Europejskich Szkół Praworządności RP 2026 roku Bytnarówka w czołówce
          • XV Ranking Olimpijski Europejskich Szkół Praworządności RP 2026 roku Bytnarówka w czołówce

            Podsumowanie XV Rankingu Olimpijskiego miało miejsce podczas stopnia centralnego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej w dn. 18.04.2026 r.

            Wysoka Kapituła XV Ogólnopolskiego Rankingu Olimpijskiego serdecznie gratuluje zdobycia przez Państwa Placówkę tytułu Brązowej Europejskiej Szkoły Praworządności RP 2026 roku.

        • UMED Inspired UMinds
          • UMED Inspired UMinds

            Uczniowie naszej szkoły 28 maja mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu UMED Inspired UMinds, które odbyło się na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Wizyta była nie tylko inspirującym spotkaniem ze światem nauki, ale także udziałem w historycznym wydarzeniu – podczas eventu ustanowiono aż dwa Rekordy Polski.

            Uczestnicy mogli zapoznać się z nowoczesnymi osiągnięciami medycyny, wziąć udział w pokazach oraz wysłuchać ciekawych wystąpień.

  • Galeria zdjęć

    • brak danych