• Aktualności

    • Wycieczka do Paryża
     • Wycieczka do Paryża

      W dniach 8-13 kwietnia 2024 r. uczniowie „ Bytnarówki”  uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Brukseli oraz Paryża. W stolicy Belgii  mieli okazję podziwiać  Grand-Place  - jeden z najpiękniejszych rynków na świecie, Królewską Galerię Świętego Huberta, a także pomnik Manneken-Pis, będący symbolem miasta. Niektórzy skusili się na spróbowanie belgijskich gofrów oraz frytek.
      W Paryżu zwiedzanie miasta zaczęło się od wjazdu na szczyt Wieży Eiffla, następnie uczniowie mogli podziwiać panoramę miasta w czasie rejsu po Sekwanie, a po południu podziwiać zabytki wyspy La Cité. W kolejnych dniach zobaczyli Ogrody Luksemburskie,  dzielnicę La Défense, Panteon,  budynki uniwersyteckie Sorbony, ogrody wersalskie będące najpiękniejszym na świecie przykładem ogrodów w stylu francuskim, wielkie Bulwary, Muzeum Perfum Fragonard,  gdzie zapoznali się z techniką produkcji światowej sławy zapachów. Podczas spacerów po Paryżu podziwiali monumentalny budynek Opery Garnier, plac Vendôme - siedzibę paryskich jubilerów i luksusowego hotelu Ritz,
      Plac Pigalle oraz  kabaret Moulin Rouge. Na  wzgórzu Montmarte  przechadzali się po malowniczym, pełnym turystów, Palcu du Tertre. Mogli także podziwiać piękno Bazyliki Sacré Coeur. W czasie pobytu zobaczyli także zabytkowy cmentarz Père-Lachaise oraz oczywiście Luwr – jedno  z największych muzeów na świecie  otoczone cudownymi Ogrodami Tuileries.  Z pewnością był to niezapomniany, pełen wrażeń wyjazd!

    • Pierwsza rozgrywka gry "Sabotażysta"
     • Pierwsza rozgrywka gry "Sabotażysta"

      W czwartek 11 kwietnia w bibliotece szkolnej, pod opieką naszej pani psycholog Ewy Słomczynskiej, odbyła się pierwsza rozgrywka gry karcianej "Sabotażysta"! 🎲🕵️‍♂️

      "Sabotażysta" to emocjonująca gra strategiczna, której uczestnicy wcielają się w role górników lub sabotażystów. Ich celem jest odkrywanie bryłek złota w labiryncie korytarzy lub stawianie przeszkód przeciwnikom.  

      Uczestnikom i kibicom dziękujemy za udział w zabawie.

      Kolejna rozgrywka już w czwartek 18 kwietnia. Zaczynamy na dużej przerwie!

    • Misja Bytnarówka
     • Misja Bytnarówka

      Drodzy Uczniowie!

      Zapraszamy Was serdecznie do udziału w grze terenowej

      "Zainwestuj w naszą planetę: Misja Bytnarówka".

      Gra odbędzie się 22 kwietnia 2024r. w godzinach 11 - 13 w Parku 3 Maja (wyjście i powrót pod opieką wyznaczonych nauczycieli).

      Do udziału w grze zapraszamy klasy I i II. Drużyny mogą składać się maksymalnie z 6 osób.

      Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 17 kwietnia u pani Olgi Wrony.

      Nie przegapcie tej niezapomnianej okazji do wspólnej zabawy i nauki!

      Regulamin gry

    • Szkolny marketing
     • Szkolny marketing

      Marketing szkolny prowadzony jest przez niezwykły zespół składający się z uczniów i nauczycieli szkoły. Działania teamu marketingowego to seria wizyt na targach edukacyjnych w szkołach podstawowych, ale także działania promocyjne w różnego rodzaju wydarzeniach.

      Dziękujemy Wam za poświęcony czas, zaangażowanie i oddanie z jakim opowiadacie o naszej szkole.

    • Dni Otwarte w Bytnarówce
     • Dni Otwarte w Bytnarówce

      Zapraszamy ósmoklasistów i rodziców do Bytnarówki na Drzwi Otwarte

      w

      sobotę 16 marca w godzinach 10:00 - 13:00

      środę 10 kwietnia w godzinach 15:00 - 18:00

      Będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły oraz porozmawiać z Dyrekcją, wychowawcami klas pierwszych oraz nauczycielami i uczniami.

    • Lekcja przedsiębiorczości z Nordea Bankiem
     • Lekcja przedsiębiorczości z Nordea Bankiem

      W dniu 08.04.2024 r. na lekcji podstaw przedsiębiorczości w klasie 3a gościliśmy p. Gabrielę Jędraszek i p. Rafała Jaksę przedstawicieli Nordea Banku, którzy przeprowadzili zajęcia z młodzieżą o tematyce zawodoznawczej. Dzięki temu spotkaniu dowiedzieliśmy się jak wygląda ścieżka kariery zawodowej we wspomnianym banku, na jakie umiejętności i kwalifikacje zwracają uwagę kierownicy podczas rekrutacji, jaki model pracy obowiązuje pracowników.  Poruszona została również tematyka atmosfery i kultury pracy w zespołach kierowanych przez liderów. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie i liczymy na dalszą, owocną współpracę. 

    • Wycieczka do Włoch
     • Wycieczka do Włoch

      W dniach 21-27.03 uczniowie Bytnarówki wyruszyli na wycieczkę do Włoch. Podróż rozpoczęli od Wenecji – europejskiej stolicy karnawału. Podopieczni zobaczyli Plac św. Marka, Bazylikę, Pałac Dożów z lochami, Most Rialto czy Most Westchnień. Zakochani w Wenecji wrzucili pieniążki do Canale Grande, by móc powrócić do tego urokliwego miejsca raz jeszcze. 

      Kolejnego dnia, żegnając Wenecję, udali się w stronę Asyżu- miejsca narodzin założyciela Zakonu Franciszkanów  a także pochówku. Chodząc ulicami miasteczka, podziwiali Bazylię św. Klary i Bazylikę św. Franciszka.

      Następnego dnia uczniowie przywitali Rzym z jego najpiękniejszymi placami i fontannami. Zwiedzanie rozpoczęli od części historycznej, a skończyli przy Fontannie di Trevi, wrzucając  do niej monety. Wyprawę dopełniło zwiedzanie Watykanu z Bazyliką Św. Piotra. Nie zabrakło również czasu na chwilę refleksji przy grobie Jana Pawła II.

      Ostatniego dnia podopieczni wyruszyli w stronę Florencji. Spacerowali ulicami tego pięknego miasta, podziwiając liczne wieże i miejsca związane z Dantem Alighierim.  Niestety Włochy żegnały uczniów deszczem, żałując, że czas wracać do Polski. 

    • Wojewódzka Konferencja Ekonomiczna
     • Wojewódzka Konferencja Ekonomiczna

      W dniach 3 i 5 kwietnia 2024 roku uczniowie XXIX LO w Łodzi wzięli udział w Wojewódzkiej Konferencji Ekonomicznej zorganizowanej w Auli Głównej Wydziału Zarządzania UŁ.  Pomysłodawcami przedsięwzięcia byli uczniowie I LO w Łodzi oraz Publicznego Liceum Ogólnokształcącego UŁ. Wydarzenie zostało objęte patronatem przez Prezydenta Miasta Łodzi Hannę Zdanowską,  Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Odział w Łodzi, Młodzieżową Radę Miejską w Łodzi, Fundację GPW oraz Fundację Santander. Prelegenci wydarzenia w pierwszym dniu konferencji przybliżyli młodzieży zasady  funkcjonowania rynków finansowych, przedstawili  szanse i zagrożenia związane ze spekulacją na rynkach finansowych, zwrócili uwagę na aspekt psychologii inwestowania oraz w sposób praktyczny omówili zasady analizy technicznej, fundamentalnej i portfelowej. Tematyka drugiego dnia dotyczyła przedsiębiorczości i inwestowania czyli kluczowych postaw oszczędzania, gromadzenia kapitału oraz dochodu pasywnego.

      Całe wydarzenie miało również wydźwięk medialny. W TVP3 nasz uczeń udzielił wywiadu, podczas którego podzielił się ze słuchaczami swoimi sposobami na oszczędzanie/inwestowanie pieniędzy.

      Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i ogromną porcję wiedzy.

    • Dzień otwarty w Bytnarówce
     • Dzień otwarty w Bytnarówce

      W czasie Dnia Otwartego 10 kwietnia 2024 r. w godzinach 15.00-19.00 będzie można zwiedzić przestrzeń szkoły, obejrzeć sale i pracownie, porozmawiać z wychowawcami klas pierwszych oraz uczniami naszej szkoły, którzy w roli przewodników po szkole opowiedzą o jej atmosferze i ciekawostkach.Czeka na Państwa słodki poczęstunek.Będzie można również poznać kadrę dydaktyczną szkoły i spotkać się z dyrekcją.Artystyczne atrakcje 10 kwietnia 2024 r. to pokaz sceniczny Koła Teatralnego oraz retransmisja z Jubileuszowego Koncertu Bytnarówki (z okazji 60 lecia szkoły) w Radio Łódź.Dla lubiących intelektualne łamigłówki szybki konkurs z nagrodami.

    • Wesołych Świąt
     • Wesołych Świąt

      Niech Wielkanocne Święta przyniosą Państwu nadzieję, co góry przenosi, wytchnienie od codzienności i radość, która nastraja optymistycznie do życia, niech staną się powodem do rodzinnych spotkań i miłych rozmów w życzliwym gronie.

      Społeczność XXIX LO w Łodzi

    • Dzień Przedsiębiorczości
     • Dzień Przedsiębiorczości

      Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Helena Kopeć z kl. 3b w ramach programu pt. „Dzień Przedsiębiorczości” Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie w dn. 20.03.2024 odbyła jednodniową wizytę w Sądzie Rejonowym dla Łodzi- Śródmieścia przy al. Kościuszki 107/109.

      „Dzień przedsiębiorczości” to program, który pomaga młodym ludziom w podejmowaniu decyzji co do ich dalszych planów edukacyjnych i zawodowych.

       Helena podczas pobytu w sądzie poznała blaski i cienie pracy na stanowisku sędziego.  Dzięki uprzejmości Pani Sędzi Anny Starczewskiej z Wydziału Karnego uczestniczyła w rozprawach sądowych, referatach, wykładach. Był też czas na rozmowę z Panią Sędzią na temat wyboru jej drogi zawodowej, najtrudniejszych sprawach czy marzeniach.  Pytań nie było końca, a przy tym emocji.  To był bardzo wartościowy dzień, który zapamiętamy na długo, i który pomoże wybrać Heli właściwą ścieżkę edukacyjną na przyszłość.

    • Śladami „Kamieni na szaniec”
     • Śladami „Kamieni na szaniec”

      14 marca uczniowie klasy I b wraz z opiekunami brali udział w wycieczce do Warszawy pod hasłem śladami lektury: „ Kamienie na szaniec”.  Wycieczka przybliżyła wszystkim najważniejsze wydarzenia z życia „Rudego”, „ Zośki” oraz „Alka” jak również obraz codziennego życia w okupowanej Warszawie. Podczas spaceru uczniowie odwiedzili Kwaterę Białych Brzozowych Krzyży na Wojskowych Powązkach, Muzeum Więzienia Pawiak oraz Mauzoleum Walki i Męczeństwa w Alejach Szucha.
      Będąc pod Arsenałem Warszawskim mogli prześledzić, jak wyglądała akcja odbicia „Rudego”. Mieli także okazję wejść na dziedziniec II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Warszawie, do którego uczęszczał Jan Bytnar- „ Rudy”.

    • Przedsiębiorczość z Nordea Bank
     • Przedsiębiorczość z Nordea Bank

      W dniu 18 marca 2024 r.  w klasie 2c w ramach lekcji podstaw przedsiębiorczości i zawodoznawstwa gościliśmy pracowników Nordea Bank, którzy opowiedzieli uczniom o swojej codziennej pracy w sektorze bankowym, na rynku duńskim. Poza wspólnymi rozmowami były też zajęcia praktyczne, które dotyczyły m.in. przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (ang. anti-money laundering AML). Serdecznie dziękujemy za solidną porcję wiedzy i zapraszamy częściej.

    • Dziękujemy za wizytę w szkole na Dniu Otwartym
     • Dziękujemy za wizytę w szkole na Dniu Otwartym

      Dziękujemy za wizytę w szkole na Dniu Otwartym - 16 marca 2024 r.

      Mieliście drodzy Państwo okazję:

      - zwiedzić szkołę,

      - skosztować domowego ciasta,

      - poznać Wychowawców przyszłych klas pierwszych i pozostałych członków Rady Pedagogicznej,

      - porozmawiać o proponowanych profilach,

      - a przede wszystkim poznać naszych Uczniów - starszych kolegów.

      Wśród atrakcji tego dnia znalazły się: podchody z kodami QR (szybki konkurs z nagrodami), pokaz koła aktorskiego- fragment filmu Michał Wołodyjowski (aktorzy wraz z Panią Reżyser - na zdjęciu poniżej) oraz retransmisja Koncertu Jubileuszowego z okazji 60 lecia szkoły.

      Dziękujemy! 

    • Projekt "Bohaterki Wieków - planszowa gra edukacyjna"
     • Projekt "Bohaterki Wieków - planszowa gra edukacyjna"

      Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Bohaterki Wieków - planszowa gra edukacyjna" realizowanym przez Fundację Fylion i finansowanym przez Fundację Totalizatora Sportowego . W ramach projektu otrzymamy dwa egzemplarze pięknie wydanej gry "Bohaterki Wieków", dzięki której poznamy wspaniałe historie wielkich kobiet, które kształtowały polską państwowość na przestrzeni ponad tysiącletniej historii. Wśród nich są król Polski, wybitna naukowiec, generał brygady, żołnierka AK, położna z Auschwitz, poetka i wiele innych... 

    • Kącika Gier w bibliotece szkolnej
     • Kącika Gier w bibliotece szkolnej

       Zapraszamy do Kącika Gier w bibliotece szkolnej.

      🃏 Znajdziesz tu szachy, warcaby, domino, scrabble, karty

       👾 Zostań mistrzem strategii i taktyki

      🧩  Rozwijaj kreatywność

      "Kącik Gier" to miejsce, gdzie możesz:

      - Spotkać się z przyjaciółmi

      - Nauczyć się nowych gier

      - Spędzić przerwy na zabawie i relaksie

      📚 Biblioteka Szkolna - więcej niż książki! 📚

 • Galeria zdjęć

   brak danych