• Aktualności

    • Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych
     • Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych

      W dniu 22.11.2022 o godz. 13.00  uczniowie z klasy IIIc i IIId przystąpili do Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

      Konkursowicze mieli do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań.  Czas na to zadanie wynosił  30 minut.

      Miło nam ogłosić, że etap szkolny Olimpiady ZUS wygrały uczennice z kl. III d:

      Magdalena Patora, Kamila Cwanek  oraz Aleksandra Chabros uzyskując w sumie 56 pkt na 60 pkt.

      Serdecznie gratulujemy dziewczynom tak wspaniałego wyniku. Teraz czekamy na informację z ZUS jak nasza drużyna wypadła na tle innych łódzkich szkół. Trzymamy za nią mocno kciuki, aby miała szansę reprezentować Bytnarówkę na etapie wojewódzkim konkursu.

    • Śladami Marii Konopnickiej
     • Śladami Marii Konopnickiej

      Młodzież dwóch klas społeczno- prawnych miała okazję 21 listopada odwiedzić jedno z kilku miejsc w Polsce związanych z życiem Marii Konopnickiej. W okazji 180 rocznicy urodzin pisarki  Sejm RP ustanowił ją jedną z patronek roku 2022. Uczniowie zwiedzili dworek w Bronowie i wysłuchali ciekawej prezentacji o życiu i twórczości autorki ,,Roty". 

      Kolejnym zwiedzanym miejscem był pałac w Nieborowie, w którym historia jest na wyciągnięcie ręki. Piękne wnętrza, meble, lustra, kandelabry, portrety, bogaty księgozbiór- wszystko to zrobiło  na zwiedzających duże wrażenie i zostanie zapamiętane na długo.  

      Organizatorem wyjazdu było Stowarzyszenie Przyjaciół Mileszek. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie do udział w projekcie.

    • Warsztaty „Malarskość filmu 4.0”
     • Warsztaty „Malarskość filmu 4.0”

      18 listopada klasa 1e wybrała się do Muzeum Kinematografii w Łodzi na warsztaty „Malarskość filmu 4.0”. Tematem zajęć był „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza w ujęciu plastycznym i filmowym. Uczniowie najpierw wysłuchali prelekcji poświęconej inspiracjom malarskim w filmowej adaptacji epopei narodowej w reżyserii Andrzeja Wajdy. Dowiedzieli się między innymi kto tworzył pierwsze ilustracje do utworu, którzy malarze inspirowali się dziełem Mickiewicza w swoich obrazach, poznali także pojęcie syntezy sztuk oraz jak różne sztuki plastyczne przenikają się wzajemnie tworząc spójny obraz filmowy. Po wysłuchaniu prelekcji nastąpiła projekcja „Pana Tadeusza” na srebrnym ekranie kina „Kinematograf”. Zwieńczeniem zajęć były warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie mieli okazję wcielić się w artystów, scenografów, malarzy i stworzyć własne ilustracje oraz instalacje będące ich własnymi interpretacjami malarskości filmu Wajdy. Ostatnim elementem projektu jest wystawa wirtualna prezentującą prace powarsztatowe w formie grafiki lub fotografii zainspirowane kadrami malarskimi - Muzeum Wyobraźni wszystkich uczestników projektu. Zachęcamy do zapoznania się z pracami warsztatowymi pod tym linkiem: Wirtualna galeria - muzeum wyobraźni - Muzeum Kinematografii w Łodzi

    • Klasa 3c na warsztatach w MS2 i Filharmonii
     • Klasa 3c na warsztatach w MS2 i Filharmonii

      W minionym tygodniu klasa 3c uczestniczyła w ciekawych warsztatach artystycznych pod tytułem "Abstrakcja" w muzeum MS2 przy ul. Ogrodowej 19. Uczniowie zwiedzili wystawę, wysłuchali prelekcji oraz wykonali prace rozwijające ich kreatywność. Odwiedzili również filharmonie, gdzie zapoznali się z historią tego miejsca. Następnie wzięli udział w koncercie kameralnym "Polska muzyką malowana" oraz wysłuchali ballad A. Mickiewicza w oprawie muzycznej.

    • Zabawa Halloweenowa
     • Zabawa Halloweenowa

      Jury po burzliwych obradach przedstawia wyniki zabawy Halloween

      W kategorii klasa wygrywają klasy:

      1A "Uczniowie w krawatach"

      oraz

      2E "Men i black"

      W kategorii indywidualnej:

      I miejsce - Julia Klata 1E  jako "Królowa kart"

      II miejsce - Julia Gaca 2B jako "Wiedźma"

      III miejsce - ex aequo Iwona Legutowska I E "Psychopatka"oraz Laura Podkówka 4a jako Quella Demon

      W kategorii najlepsza dynia z okazji Halloween:

      I miejsce - Kamila Cwanek 3d

      II miejsce Martyna Szczechowska 4c

      III Miłosz Kurabiewski 3d

       

      Wszsytkim serdecznie gratulujemy, a wyróżnionym w piątek Dyrekcja wręczy niespodzianki.

    • Wycieczka do Muzeum Książki Artystycznej
     • Wycieczka do Muzeum Książki Artystycznej

      28 października klasa 4d zwiedzała niezwykłe miejsce na kulturalnej mapie Łodzi - Muzeum Książki Artystycznej.  Muzeum mieści się w willi Grohmana, która zrobiła na zwiedzających duże wrażenie, w każdym kącie  tego  budynku czuć ducha przeszłości. Zgromadzone tam książki artystyczne przyciągają uwagę swoim wyglądem, formą, koncepcją twórców, których ogranicza jedynie wyobraźnia. Po wysłuchaniu opowieści o tym miejscu założycielki -Pani Jadwigi Tryzno- uczniowie oglądali niezwykłe egzemplarze książek, widzieli także dawne maszyny drukarskie i mieli okazję dowiedzieć się, jak przed erą cyfrową wyglądało drukowanie.

    • UMED w Bytnarówce
     • UMED w Bytnarówce

      20 października na lekcji wychowawczej w klasie 4d gościli przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego. Przedstawili zasady rekrutacji na wydziały UMED, warunki odbycia stażu  jeszcze w trakcie nauki w liceum. Student zachęcał do udziału w kołach naukowych, opowiadając o letnich wyjazdach i wspólnych projektach. Była okazja do uzyskania odpowiedzi na wiele pytań, a na koniec Prowadząca przeprowadziła test, wyłoniła zwycięzców, którzy otrzymali upominki.

    • Wizyta w zakładzie karnym
     • Wizyta w zakładzie karnym

      7 października uczniowie klasy IV b mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem Służby Więziennej podczas wizyty w Zakładzie Karnym nr 1 w Łodzi mieszczącym się przy ul. Beskidzkiej. Dzięki spotkaniu uczniowie poszerzyli wiedzę na temat odpowiedzialności karnej oraz dowiedzieli się na czym polegają codzienne obowiązki pracowników Służby Więziennej.

    • Dyktanda dla Maturzystów
     • Dyktanda dla Maturzystów

      W piątek 21 października w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim odbył się etap finałowy Wojewódzkiego Dyktanda dla Maturzystów "Łódzkie Pamięta", w którym wziął udział Krzysztof Śliskowski z kl. IV B, laureat etapu rejonowego. Podczas spotkania był nie tylko czas na zmagania mistrzów ortografii, ale i na wspólny spacer po mieście. Naszemu finaliście serdecznie gratulujemy znakomitej znajomości zasad pisowni!

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

      14 października w Bytnarówce to podwójne święto. Oprócz Dnia Edukacji Narodowej, świętowaliśmy także uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Obchody tego dnia rozpoczęliśmy tradycyjnie od patriotyczno-historycznej gawędy o patronie – Janku Bytnarze „Rudym”, którą poprowadził wieloletni dyrektor naszej szkoły, mistrz mowy polskiej - pan Krzysztof Jakubiec. Po gawędzie, podczas której uczniowie klas pierwszych wysłuchali opowieści o męstwie i odwadze bohaterów „Kamieni na szaniec”, pani dyrektor Katarzyna Paliwoda przywitała pierwszaków w gronie uczniów. Okazja ta stała się także pretekstem do zainaugurowania nowej szkolnej tradycji – nadania honorowego tytułu MENTORA BYTNARÓWKI panu Krzysztofowi Jakubcowi. Tytuł ten będzie odtąd nadawany zasłużonym dyrektorom i nauczycielom naszej szkoły. Pan Krzysztof Jakubiec jest też pomysłodawcą i opiekunem konkursu Arsenał Pamięci. Wieloletni dorobek tego konkursu, czyli zgromadzone prace jego laureatów, będą tworzyły tegoroczną wystawę, której otwarcie odbędzie się w drugim tygodniu grudnia i rozpocznie cykl gawęd i spotkań z historią, a także będzie okazją do otworzenia w szkole Międzypokoleniowego Centrum Edukacyjnego. Po tych wydarzeniach odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych, w którym symbolicznie uczestniczyły delegacje klas starszych. Całą uroczystość uświetnił występ szkolnego zespołu muzyczno-wokalnego pod kierunkiem p. Bernadety Forc.

    • Wycieczka do Berlina
     • Wycieczka do Berlina

      W dniach 28-30 października br. grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Berlina i Poczdamu. Uczestnicy mieli możliwość poznania historii miasta i jego największych atrakcji. W Berlinie Zachodnim obejrzeliśmy w Muzeum Historii Naturalnej największe niemieckie zbiory z dziedziny zoologii, mineralogii i paleontologii w raz z najsłynniejszym eksponatem - zrekonstruowanym i złożonym szkieletem dinozaura na świecie. Z okien autokaru podziwialiśmy Kulturforum – nowoczesny ośrodek kultury i sztuki z licznymi muzeami, filharmonią i bibliotekami; Tiergarten- największy kompleks parkowy, Kolumnę Zwycięstwa, pałac Bellevue – siedzibę prezydenta. Spacerowaliśmy po reprezentacyjnej ulicy Berlina Zachodniego -Ku’damm, gdzie znajdują się liczne sklepy, restauracje i kawiarnie. Zatrzymaliśmy się przy Kościele Pamięci Cesarza Wilhelma, który po wojnie odbudowano w nowoczesnej formie, zostawiając obok ruiny dawnej świątyni jako antywojenny symbol.

      Zwiedzanie Berlina Wschodniego rozpoczęliśmy od obejrzenia- East Side Gallery- galerii prac artystów z całego świata na ponad kilometrowym fragmencie Muru Berlińskiego. Następnie na trasie naszej wycieczki mijaliśmy Pomnik Ofiar Holokaustu, Bramę Brandenburską, Potsdamerplatz, Wyspę Muzeów, Wieżę Telewizyjną, Alexanderplatz, Checkpoint Charlie- przejście graniczne między NRD a Berlinem Zachodnim w okresie zimnej wojny, Humboldt Forum – Zamek Berliński, z którego tarasu widokowego podziwialiśmy panoramę miasta. Znaleźliśmy również czas na zakupienie pamiątek i słodyczy, spróbowanie berlińskiej przekąski Carrywurst, oraz wieczorny spacer Dzielnicą Holenderską w Poczdamie.

      W Poczdamie zwiedziliśmy również pałac Sanssouci- letnią rezydencję króla Prus Fryderyka II, która wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO; pałac Cecilienhof, gdzie podpisana została konferencja pokojowa kończąca II wojnę światową. A po spacerze w pałacowych ogrodach i pamiątkowej sesji zdjęciowej, pełni wrażeń, bogatsi o nowe wiadomości i doświadczenia, zadowoleni wróciliśmy do Łodzi.

    • Głosuj na projekt Bytnarówki!
     • Głosuj na projekt Bytnarówki!

      Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim dla Łodzi 2022/2023 i bardzo Was prosimy o głosy na projekt naszej szkoły.

      "Przywróćmy blask infrastrukturze sportowej w Bytnarówce"

      Numer zadania: L150

      Rodzaj zadania: Ponadosiedlowe

      Kategoria projektu: Edukacja, dzieci i młodzież

      Opis projektu:

      Przedmiotem projektu jest remont sali gimnastycznej. Nowa sala zapewniać będzie odpowiednie warunki do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego oraz umożliwiać będzie organizowanie spotkań, imprez okolicznościowych i rozgrywek sportowych.

      Głosować można w dniach 7-30 października na stronie

      https://budzetobywatelski.uml.lodz.pl/glosowanie/

    • "Bytnarówka" pomaga Ukrainie!
     • "Bytnarówka" pomaga Ukrainie!

      Dzięki funduszom zebranym podczas aukcji charytatywnej, która odbyła się w czerwcu, sfinansowaliśmy wysłanie na Wschodnią Ukrainę trzech paczek z artykułami spożywczymi i higienicznymi . Paczki dotarły do adresatów, dlatego wysyłamy kolejne trzy. Pomagamy również potrzebującym Uchodźcom w Łodzi.Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i hojność.

    • Papiernicza Olimpiada
     • Papiernicza Olimpiada

      W piątek 7 października drużyna "Bytnarowcy": Daria Janowska (2B), Adrianna Szczepańska, Wiktor Patura, Alan Zych (2E), uczestniczyła w ogólnopolskim finale pierwszej Olimpiady Papierniczej na Politechnice Łódzkiej. Zespoły wykonały z papieru konstrukcjęlatającą, wieżę utrzymującą 1,5 l butelkę z wodą i najlżejsze opakowanie na metalowe kulki. Nasi konstruktorzy byli zadowoleni ze swoich modeli, nabytego doświadczenia i zapowiadają start w następnym roku.

 • Galeria zdjęć

   brak danych