• Aktualności

    • Kraków z Matejką
     • Kraków z Matejką

      W listopadzie klasy 2c i 3e wraz z wychowawcami - p. Profesor Katarzyną Bąbińska i p. Profesorem Arturem Rosiakiem oraz Panią Pedagog - Katarzyną Szymańską, udały się do Krakowa: W czasie pobytu w Krakowie zapoznaliśmy się z życiem i twórczością Jana Matejki. Odwiedziliśmy wystawę czasową w Muzeum Narodowym w Krakowie zatytułowaną Matejko. Malarz i historia, gdzie podziwialiśmy najświetniejsze prace tego wybitnego malarza. Podczas wystawy Pan Profesor Rosiak znalazł czas na przeprowadzenie ciekawej lekcji historii omawiając wątki historyczne, patriotyczne i kulturowe zawarte w obrazach Matejki.
      Po wyjściu z muzeum odwiedziliśmy Stare Miasto, gdzie znaleźliśmy czas na rozwiązywanie zagadek historycznych oraz na zapoznanie się z historią, legendami oraz wybranymi zabytkami Krakowa. Podczas wyjazdu kształciliśmy też naszą wrażliwość na potrzebę ochrony dziedzictwa kulturowego i narodowego. 

    • Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych
     • Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych

      W dniu 28.11.2023 r. o godz. 13.00 odbyła się w naszej szkole Olimpiada ZUS "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".  Chętni uczniowie z klas III zmierzyli się z  testem- musieli w czasie 30 minut odpowiedzieć na 20 pytań. Marcelina, Magdalena i Oliwier to grupa uczniów, która napisała test najlepiej i najszybciej i to właśnie Oni będą walczyć o możliwość wzięcia udziału w etapie wojewódzkim konkursu. 05.01.2024 r. poznamy werdykt ZUS. Trzymajcie kciuki za naszą drużynę!!!

    • Zajęcia w Sądzie
     • Zajęcia w Sądzie

      23 listopada uczniowie klasy I b uczestniczyli w zajęciach w Sądzie Rejonowym dla Łodzi – Śródmieścia. Podczas spotkania z Sędzią  Panią Anną Starczewską uczniowie dowiedzieli się o zasadach funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Poznali także różnice między działalnością Sądu Rejonowego oraz Sądu Okręgowego. Ponadto, biorąc udział w symulacji rozprawy sądowej mogli przymierzyć togi, wcielić się w role prokuratora, oskarżonych, adwokatów, a także świadków. Dzięki uprzejmości funkcjonariuszy policji mieli możliwość wejścia do cel przeznaczonych dla osadzonych. Z kolei podczas rozmowa z Panią Sędzią  była doskonałą okazją do zadawania pytań na temat pracy w Sądzie oraz wyzwań z nią związanych. To było niezwykle pouczające, ciekawe i pełne emocji spotkanie.

    • Wyjazd do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau
     • Wyjazd do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau

      W środę 15 listopada uczniowie klasy IV c, pod opieką p. J. Pawlikowskiej i p. M. Rzadkowolskiej,  zwiedzali Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau, były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady. Celem naszej wizyty było poznanie historii obozu Auschwitz i oddanie hołdu ofiarom ludobójstwa poprzez zapalenie zniczy. Prowadzące naszą grupę edukatorki muzeum podkreślały, że przyjechaliśmy do miejsca wzywającego do moralnej odpowiedzialności i kształtującego pamięć zbiorową. Dowiadując się do czego może doprowadzić ideologia nienawiści do drugiego człowieka, odbieranie mu jego podstawowych praw, uczestniczymy w lekcji edukacji obywatelskiej.

    • Laurka dla,,Bytnarówki"
     • Laurka dla,,Bytnarówki"

      Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że rozstrzygnięto konkurs Laurka dla,,Bytnarówki" z okazji jubileuszu szkoły.

      Laureatami zostali:

      Szymon Kłos z klasy 1d

      Amelia Konarska z klasy 1e

      Zuzanna Staniszewska z klasy 1f

      Wyróżnienia otrzymują:

      Krzysztof Kacperczyk z klasy 1a

      Dorota Kulik z klasy 1g

      Marcel Kuźmiński z klasy 1c

      Laureaci otrzymają upominki i oceny celujące z języka polskiego.

      Gratulujemy!

    • Ogólnopolski Dzień Biblioterapii w Bytnarówce
     • Ogólnopolski Dzień Biblioterapii w Bytnarówce

      Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Biblioterapii, we wtorek 14 listopada, gościliśmy w szkole p. Ilonę Pawlikowską, studentkę psychologii Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.  W klasie Ia przeprowadziła zajęcia nt. myślenia empatycznego i wyrażania wdzięczności. Uczestnicy spotkania podczas lekcji, wszyscy inni uczniowie na przerwie, mieli możliwość wykonania unikalnego ciasteczka wdzięczności, którym mogli obdarować najbliższe sobie osoby. 

    • Faust
     • Faust

      W niedzielę – 29.10. 2023 r. - chętni uczniowie klasy 3e obejrzeli w Teatrze Wielkim operę Charlesa Gounoda pt. „Faust”. Spektakl urzekł pełnym magii klimatem i zaskoczył umieszczeniem akcji w perspektywie wojennej. Przedstawienie było dynamiczne, a publiczność zachwycona.

      Wyjście odbyło się w ramach szeroko pojętej edukacji polonistycznej i kulturalnej.

    • Ciekawa prelekcja funkcjonariusza Policji w klasie 2c
     • Ciekawa prelekcja funkcjonariusza Policji w klasie 2c

      26 października 2023 r. na zaproszenie wychowawcy Pani Profesor Katarzyny Bąbińskiej klasę 2c na godzinie wychowawczej odwiedził funkcjonariusz Policji.Naszym Gościem był funkcjonariusz prewencji, praktyk i oficer prasowy. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa uczniów, przemocy i agresji występującej w środowisku szkolnym i w Internecie oraz jej konsekwencji prawnych. Uczniowie dowiedzieli się jak mają postępować, gdy są świadkami agresji lub przemocy. Policjant przypomniał wszystkim o bezwzględnym stosowaniu się do zasad i norm regulujących funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie. Wspomniał także, iż nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, np. nadzoru kuratora bądź skierowania sprawy do sądu rodzinnego i o dalszych procedurach.   Funkcjonariusz Policji poinformował młodzież także o odpowiedzialności prawnej nieletnich, agresji i przemocy wobec rówieśników oraz zasadach zachowania się obowiązujących w szkole i poza nią. Wielokrotnie w trakcie spotkania nasz prelegent zwracał uwagę na bezpieczeństwo nieletnich w szkole oraz poza nią, zagrożenia internetowe, niebezpieczne treści i kontakty jakie możemy spotkać w Internecie, konsekwencje prawne niewłaściwych zachowań, oraz zapoznał z procedurami reagowania wobec sprawcy przemocy. Ciekawa prelekcja wywołała żywe reakcje uczniów oraz stała tematem dyskusji już po lekcji. 

      Bardzo dziękujemy za ciekawe i pouczające spotkanie.

      Klasa 2c z wychowawcą.

    • Spacer śladami łódzkich przemysłowców
     • Spacer śladami łódzkich przemysłowców

      27 października br. klasa 3e z XXIX LO im. Janka Bytnara "Rudego" uczestniczyła w spacerze śladami łódzkich przemysłowców -  Karola Scheiblera i Edwarda Herbsta. Początek trasy -  Muzeum Kinematografii mieszczące się w Pałacu Scheiblera, następnie przez park Źródliska na osiedla robotnicze Księży Młyn.Przejście okraszone zostało barwną opowieścią o życiu fabrykantów i robotników przełomu XIX i XX wieku. Finałem spaceru było zwiedzanie wnętrz Pałacu Herbsta i uraczeni opowieścią o losach budynku i mieszkańców.Wydarzenie odbywa się w ramach projektu "Osnowa i wątek - śladami włókienniczej Łodzi", na realizację którego Fundacja Arsenał Pamięci pozyskała środki z Urzędu Miasta Łodzi.

    • Fundacja Arsenał Pamięci zaprasza na spacer po ŁÓDZKIM PARKU KULTURY MIEJSKIEJ
     • Fundacja Arsenał Pamięci zaprasza na spacer po ŁÓDZKIM PARKU KULTURY MIEJSKIEJ

      Wszystkich chętnych zapraszamy na otwarty spacer po ŁÓDZKIM PARKU KULTURY MIEJSKIEJ.Spotykamy się 12 listopada br. o godz. 12.00 przy kasie, gdzie czekać będzie na nas przewodnik z łódzkiego oddziału PTTK. Łódzki Park Kultury Miejskiej (dawniej Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej) zabiera zwiedzających w niezwykłą podróż w czasie. Na jego terenie znajduje się osiem historycznych obiektów, typowych dla zabudowy Łodzi w XIX i na początku XX wieku rozmieszczonych wzdłuż dwóch brukowanych „kocimi łbami” uliczek. Budynki zostały przeniesione z różnych miejsc w Łodzi oraz jej okolic. Dobrano je tak, żeby jak najlepiej i najpełniej reprezentowały dawną, drewnianą architekturę miasta.Spacer realizowany jest w ramach projektu „Osnowa i wątek - śladami włókienniczej Łodzi” dofinansowanego ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

    • Akcja szyta na miarę
     • Akcja szyta na miarę

      Przez cały listopad trwa akcja CZYTAJ PL. Czeka na nas 18 bestsellerów, ebooków i audiobooków, za darmo! Wśród autorów są Marta Bijan, Colleen Hoover, Remigiusz Mróz, Alice Oseman, Katarzyna Puzyńska, Wojciech Tochman. Trzeba tylko pobrać aplikację Woblink i zeskanować QR kod z materiałów zamieszczonych na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych Bytnarówki.

    • Akcja "głosy"
     • Akcja "głosy"

      Bardzo dziękujemy Dyrekcji Kauflandu przy ul. Wróblewskiego i Auchan przy ul. Jana Pawła II za umożliwienie uczniom Bytnarówki zbierania podpisów na Budżet Obywatelski. Ogromnie dziękujemy wszystkim Klientom tych marketów za zagłosowanie na modernizacje naszej sali gimnastycznej!

    • Spacer po Łodzi
     • Spacer po Łodzi

      25 października uczniowie klasy I b uczestniczyli w niezwykle interesującym spacerze edukacyjnym prowadzonym przez panią Elżbietę Pędziwiatr – przewodniczkę po Łodzi i województwie łódzkim.
      W czasie spaceru uczniowie zapoznali się z historią Łodzi, a w szczególności Bałut, zwiedzili Park Staromiejski oraz  Muzeum Miasta Łodzi. Dzięki wycieczce wzbogacili swoją wiedzę na temat życia Izraela Poznańskiego oraz innych łódzkich fabrykantów. Brali udział w zabawach oraz quizach interaktywnych. Mimo niesprzyjającej pogody to był naprawdę udany dzień.

      Spacer odbył się w ramach projektu „Osnowa i wątek – śladami włókienniczej Łodzi” dofinansowanego ze środków Urzędu Miasta Łodzi. Realizatorem projektu jest Fundacja Arsenał Pamięci.

    • Wizyta na Wydziale Prawa i Administracji UŁ
     • Wizyta na Wydziale Prawa i Administracji UŁ

      We wtorek, 24 października, uczniowie klasy II a zasiedli w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Uczestniczyli w wykładzie dla licealistów pt. "Istota prawa" wygłoszonym przez dr Magdalenę Ustaborowicz, adiunktkę w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa. Spotkanie uzupełniało wiedzę zdobytą na lekcjach "Historii i teraźniejszości" i poszerzało świadomość prawną młodzieży. 

 • Galeria zdjęć

   brak danych