Miło nam poinformować, że Matylda Sołtysik z klasy 3b przeszła etap szkolny LV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego i zakwalifikowała się do kolejnego etapu zawodów okręgowych II stopnia.
Gratulujemy.
Miło nam poinformować, że Matylda Sołtysik z klasy 3b przeszła etap szkolny LV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego i zakwalifikowała się do kolejnego etapu zawodów okręgowych II stopnia.
Gratulujemy.
Z radością informujemy, że akcja Szlachetna Paczka w naszej szkole dobiegła końca. 13 grudnia zapakowaliśmy w świąteczny papier sześć pudeł darów i wszystkie przekazaliśmy do magazynu zbiorczego. Serdecznie dziękujemy uczniom, nauczycielom, rodzicom za przekazane dary, pakowanie paczek. Mamy nadzieję, że Wasza solidarność sprawi, że uda nam się uzyskać uśmiech na twarzy pani Krystyny, a radość z otrzymanych prezentów zagości w jej domu.
Dziękujemy za wspólne tworzenie tej wspaniałej inicjatywy!
Szkolne Koło Wolontariatu
Z przyjemnością informujemy,
że Oliwia Kudlik, uczennica klasy III b awansowała do etapu okręgowego Olimpiady Języka Francuskiego.
Gratulujemy sukcesu!
prof. języka francuskiego w XXIX LO - Beata Patora
11 grudnia klasa 4c była na wycieczce we Wrocławiu. Uczniowie zwiedzali "Panoramę Racławicką", mieli okazję zwiedzić wystawy stałe w Muzeum Narodowym i poczuć klimat Świąt na jarmarku świątecznym.
6 grudnia 2024 r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu dotyczącego stworzenia krótkiego wiersza w mikołajkowym klimacie.
Zwycięzcami konkursu zostali:
Iga Borowska klasa 3c
Marta Stolińska klasa 2a
Tymoteusz Kamiński klasa 3d
Tomasz Szymanek klasa 3d
Brian Borowski klasa 4a
Pani Dyrektor osobiście wręczyła przygotowane przez siebie symboliczne upominki –niespodzianki. Pogratulowała potencjału twórczego i zachęciła do dalszego twórczego pisania.
Prezentujemy jeden z pięciu nagrodzonych wierszy:
Kiedy na zewnątrz robi się chłodniej,
A wiatr już szyje łaskocze,
ciemno dokoła i mniej pogodnie,
A niedźwiedź przez sen mamrocze.
Byłoby smutno gdyby nie Święta,
Prezenty, bombki, pierogi.
Powietrze pachnie jak świeża mięta,
Płynem do mycia podłogi.
Jednak na końcu, gdy każdy grzecznie,
Zasiądzie w rodzinnym kole,
Będzie mu miło oraz bezpiecznie,
Przy pięknie nakrytym stole.
(Autorka wiersza - Iga Borowska)
6 grudnia 2024 r - godzina 12.30 - pierwsze piętro – otwarcie szkolnej kawiarenki w klimacie Świąt Bożego Narodzenia w Paryżu.
Pomysłodawczynią i projektantem wnętrza jest Pani Profesor Anna Perlińska. Swoją pracę malarską udostępnił również profesor Tomasz Sobczak. Niesie ona przesłanie ciepłego widoku zza okna. Malowana w barwach zieleni symbolizuje nadzieję na lepsze jutro.
Panie Profesor Anna Perlińska i Profesor Tomasz Sobczak nakreślili również plan działania Szkolnego Koła Aktywności Twórczej, do działu w którym zapraszają wszystkie artystyczne dusze szkoły.
Pani Dyrektor Katarzyna Paliwoda - uroczyście przecięła symboliczną wstęgę i otworzyła tym samym przestrzeń dla wszystkich potrzebujących wyciszenia.
Uczniowie są zadowoleni, bo ten świąteczny klimat umila spędzany w szkole czas i przypominam o nadchodzących świętach.
Dziękujemy Pani Profesor Annie Perlińskiej za pomysł i wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i ustawienie dekoracji, tego przytulnego miejsca.
Mikołajkowa integracja 1b na kręglach i przy pizzy - prezent od rodziców.
2 grudnia odbyły się szkolne eliminacje Olimpiady Znajomości Afryki. Uczniowie zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi geografii, środowiska przyrodniczego, historii, kultury oraz polityki tego kontynentu.
Do etapu okręgowego awansowali Cezary Bąk z kl. 1d oraz Kacper Bednarek z kl. 2a. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.
W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej i festiwalu „DziałaMY dla PlaneTY” w naszej szkole odbyło się wiele inspirujących wydarzeń.
Ponad 100 zespołów z całej Polski, a wśród nich dwa z Bytnarówki, uczestniczyło w ogólnopolskiej grze edukacyjnej, rozwiązując zadania dotyczące globalnych wyzwań, takich jak zmiana klimatu, migracje czy różnorodność kulturowa. Wszystkie prace – plakaty, filmy, zdjęcia i wiersze – zamieszczono na wspólnej platformie, co zaowocowało uzyskaniem certyfikatów dla uczestników. Jesteśmy pod wrażeniem kreatywności i zaangażowania naszych Uczniów!
Uczniowie angażowali się także w webinaria o ochronie klimatu, budowaniu relacji i zrównoważonym zarządzaniu rzekami, zdobywając cenną wiedzą.
Dodatkowo, klasy projektowe przygotowały plakaty i postery, które stworzyły wyjątkową wystawę tematyczną na III piętrze, zwracając uwagę na kluczowe globalne problemy. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli tegoroczne obchody były nie tylko edukacyjne, ale także inspirujące i pełne kreatywności!
Przed nami jeszcze ostatnia aktywność, czyli warsztaty krytycznego myślenia!
W dniu 5 grudnia grupa uczniów naszego liceum uczestniczyła w wykładzie „Pełnoletni w służbie. Razem dla uczciwego Państwa”, zorganizowanym w Uniwersytecie Łódzkim, z okazji 18-lecia utworzenia Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W trakcie spotkania młodzież poznała działalność CBA oraz dowiedziała się, na czym polega praca funkcjonariuszy tej instytucji.
Podczas wykładu prelegenci przedstawili misję i cele CBA, a także omówili różnorodne działania podejmowane przez Biuro w walce z korupcją i przestępczością gospodarczą. Słuchacze dowiedzieli się, jak funkcjonariusze CBA realizują swoje zadania i jakie umiejętności są niezbędne do pracy w tej służbie.
To spotkanie pozwoliło naszym uczniom nie tylko poszerzyć wiedzę na temat roli CBA w społeczeństwie, ale także zachęciło ich do refleksji na temat uczciwości i etyki w życiu publicznym.
Powered by aSc EduPage