• Aktualności

    • Tak pomagam!
     • Tak pomagam!

      8 i 9 marca odbyła się kolejna akcja Caritas "Tak, pomagam". Zbieraliśmy produkty długoterminowe dla osób potrzebujących. Dziękujemy naszym wspaniałym uczniom za udział w wolontariacie. Dziękujemy kierownikowi i wszystkim pracownikom Lidla przy ulicy Konstytucyjnej 1/B. Macie wielkie serca ❤️

    • Stypendium Prezesa Rady Ministrów
     • Stypendium Prezesa Rady Ministrów

      29 lutego 2024 r. podczas uroczystej gali w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego miało miejsce wręczenie dyplomów Prezesa Rady Ministrów najlepszym uczniom szkół średnich z regionu województwa łódzkiego. Najwyższe wyniki nauczania w XXIX LO w zeszłym roku szkolnym osiągnęła uczennica klasy IIc Weronika Szymańska. Ona również została stypendystką Prezesa Rady Ministrów.

      Podczas uroczystości laureatom wręczali dyplomy łódzki kurator oświaty Janusz Brzozowski oraz wojewoda łódzki Dorota Ryl. Galę zaszczyciła również swoją obecnością p. prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

      Serdecznie gratulujemy Weronice tak ogromnego sukcesu i życzymy realizacji wszystkich planów i marzeń w przyszłości! 

    • Światowy Dzień Walki z Depresją w AHE
     • Światowy Dzień Walki z Depresją w AHE

      Dnia 23 lutego 2024 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Depresją. Tego dnia młodzież z klas 1a, 2a, 2c, 3d, 3e, 4b, 4c i 4d wraz z wychowawcami oraz opiekunami odwiedziła Akademię Humanistyczno – Ekonomiczną. Uczelnia zorganizowała poruszające wydarzenie poświęcone walce z depresją na które złożyły się wystąpienia pracowników naukowych AHE. Omówiono następujące problemy: Depresja – moda czy faktyczny problem społeczny?; Internet, a depresja – zależność czy przypadek; Stres wróg czy przyjaciel, Emocje mieszkają w ciele oraz Długość dźwięku samotności.Na koniec wydarzenia znalazł się również czas na podsumowanie tematu wzrostu zachorowań na depresję wśród młodych ludzi. Spotkanie zakończyło się dyskusją i apelem min. naszych uczniów skierowanym do osób dorosłych i swoich rówieśników: Objawów depresji u innych nigdy nie można lekceważyć, ponieważ depresja często przybiera maski. Należy zawsze widzieć obok nie tylko nastolatka ze swoimi problemami, ale drugiego człowieka, który wskutek depresji cierpi i potrzebuje naszej pomocy i wsparcia.Na koniec wszyscy na sali spontanicznie wyrazili brawami swoje wsparcie i akceptację dla osób chorych na depresję.

    • Święto naleśnika
     • Święto naleśnika

      Po raz kolejny uczniowie naszego liceum włączyli się bardzo licznie w obchody Święta Naleśnika. Francuzi obchodzą to święto 2 lutego. Naleśniki, które kształtem przypominają słońce, dają  wszystkim nadzieję  na szybki koniec zimy. We Francji najpopularniejsze są crêpes Suzette, czyli podpalane naleśniki z sosem pomarańczowym, ale wiele osób decyduje się także na wersję z kremem kasztanowym lub konfiturami: morelową, truskawkową czy pomarańczową. A oto propozycje naszych uczniów:

    • Pani Dyrektor Katarzyna Paliwoda ukończyła AKADEMIĘ LIDERA EDUAKACJI
     • Pani Dyrektor Katarzyna Paliwoda ukończyła AKADEMIĘ LIDERA EDUAKACJI

      15 lutego 2024 zakończyła się niezwykle interesująca, trwająca pół roku Akademia Lidera Edukacji, której celem było uaktualnienie wiedzy oraz zdobycie nowych kwalifikacji menadżera oświaty.

      W Akademii wzięło udział 60 dyrektorów, między innymi nasza Pani dyrektor Katarzyna Paliwoda.

      W czasie uroczystego podsumowania i rozdania dyplomów dyrektorzy łódzkich szkół i przedszkoli dziękowali Pani Prezydent Hannie Zdanowskiej i Panu Dyrektorowi Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi Jarosławowi Pawlickiemu za cenną inicjatywę i troskę.

      To dzięki Urzędowi Miasta I Wydziałowi Edukacji w Łodzi – zrodził się pomysł przygotowania wraz z Instytutem Heweliusza edukacyjnej oferty dla dyrektorów.

      Wspomniany Instytut Heweliusza, który był realizatorem  z wielką starannością dobrał kadrę trenerską oraz poprowadził organizacyjnie szkolenie na bardzo wysokim poziomie.

      Tematyka zajęć - rozległa.
      Począwszy od finansów, marketingu placówki oświatowej, komunikacji interpersonalnej, a skończywszy na wizerunku i prowadzeniu publicznych wystąpień.

      No i oczywiście podstawach nowoczesnego zarządzania.

      Rozdanie dyplomów miało miejsce w Pałacu Młodzieży w Łodzi.

      Dyplomy uczestnikom Akademii Lidera Edukacji osobiście wręczyła Pani Prezydent Hanna Zdanowska, która podczas wystąpienia podkreśliła wagę takich przedsięwzięć i podziękowała dyrektorom za udział i wolę doskonalenia się.

    • Dzień europejski
     • Dzień europejski

      W dzień europejski nasi uczniowie zaskoczyli nas pomysłowością, zaangażowaniem oraz śmiałością. Były przebrania, pomysłowe prezentacje wylosowanych państw oraz smakowite potrawy z różnych zakątków Europy, które przygotowano do degustacji.

      Wyróznione klasy:

      I miejsce: 1d (Bułgaria), 1f (Hiszpania), 3a (Niemcy), 3c (Rumunia), 3d (Dania)

      II miejsce: 2c (Turcja), 2d (Ukraina)

      III miejsce: 1a (Węgry), 3b (Portugalia)

      Gratulujemy zwycięzcom.

    • Szkoła dostępna dla wszystkich
     • Szkoła dostępna dla wszystkich

      W naszej szkole realizowany jest projekt: Szkoła dostępna dla wszystkich 

      Na temat projektu, na stronie MEN : https://www.gov.pl/web/edukacja/szkola-dostepna-dla-wszystkich--zapraszamy-do-udzialu-w-projekcie 

      Link do strony projektu: https://asa.ibe.edu.pl/ 

      Lista szkół w projekcie: https://asa.ibe.edu.pl/o-projekcie/ 

      Ważne informacje ze strony MEN: 

      Projekt ten to wspólna inicjatywa Instytutu Badań Edukacyjnych, UNICEF oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Będzie on realizowany we współpracy z uczelniami i organizacjami pozarządowymi. 

      Głównym założeniem projektu jest doskonalenie zawodowe nauczycieli w zakresie pracy z uczniami ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi i przygotowanie do pełnienia roli doradcy ds. dostępności uczenia (DDU).  

      Uczestnicy będą mieli szeroki dostęp do bezpłatnych konsultacji psychiatrycznych i psychoterapeutycznych, które pomogą im jeszcze lepiej przyswoić wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pomocy najmłodszym.  

      Na zainteresowanych czeka 25 wykładów w formie webinarów prowadzonych przez wykładowców z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytetu w Białymstoku oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Przewidziano również warsztaty w formie on-line z wykwalifikowanymi ekspertami. 

       

    • Służba, a praca
     • Służba, a praca

      W dniu 18 stycznia 2024r. 29 LO odwiedził były policjant, Pan Dominik Nawrocki. Opowiadał młodzieży o pracy w policji, uświadomił czym jest służba i czym różni się od zwykłej pracy. Podawał szczegóły rekrutacji i przedstawi ścieżkę kariery w policji, ale przede wszystkim opowiadał o zagrożeniach i konsekwencjach hejtu w Internecie.

    • Zajęcia na UŁ
     • Zajęcia na UŁ

      17 stycznia 2024 klasa maturalna odwiedziła Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytet Łódzki. 

      Klasa w ramach #UZO uczestniczyła w zajęciach mgr Katarzyny Himstedt z Katedry Polityki Ekonomicznej. Poruszono temat: "Jak skutecznie poruszać się po rynku pracy? Elastyczność i bezpieczeństwo na rynku pracy". 

    • Szkoła z misją
     • Szkoła z misją

      W grudniu Szkolne Koło Caritas, wspierając akcję Paczka dla Niemowlaczka wysłało do poznańskiej Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio paczkę pomocową. Dzięki zaangażowaniu uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły, udało się zebrać ok. 28 kg mleka modyfikowanego, pieluch oraz drobnych akcesoriów dla noworodków z najuboższych krajów Afryki.

    • Wesołych Świąt!
     • Wesołych Świąt!

      Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę Państwu zadowolenia, spełnienia marzeń, sukcesów.Wiele satysfakcji z podejmowanych wyzwań.Niech magiczna noc wigilijnego wieczoru przyniesie wytchnienie i radość.Niech Nowy Rok obfituje w szczęście, pomyślność i zdrowie.

      Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia.

      Katarzyna Paliwoda

      Dyrektor XXIX LO w Łodzi

    • Brawo Artur!
     • Brawo Artur!

      Miło jest nam poinformować, że uczeń klasy IIIc, Artur Zawilski został nagrodzony, w zorganizowanym przez Marszałka Województwa Łódzkiego, konkursie pt. „Łódzkie na mapach”. Zadaniem uczestników konkursu było opracowanie cyfrowej kompozycji mapowej prezentującej wybrany temat na terenie województwa łódzkiego. Wyróżniona praca konkursowa naszego ucznia nosi tytuł: „Stacje meteorologiczne i hydrologiczne w woj. łódzkim”.

      Nagrodę, w dniu 15.12.2023 r., wręczył Pan Andrzej Górczyński, członek zarządu województwa łódzkiego. Gratulujemy.

    • Zbiórka na Dom Dziecka przy ul. Małachowskiego
     • Zbiórka na Dom Dziecka przy ul. Małachowskiego

      Jak co roku, zachęcamy całą społeczność XXIX LO do wzięcia udziału w zbiórce produktów spożywczych dla Dzieciaczków z sąsiadującego z naszą szkołą Domu Dziecka. Przede wszystkim czekamy na czekolady, raffaello, chrupki kukurydziane, toffifee oraz kaszki dla dzieci.

      Dary prosimy przynosić do sali 301 lub 308.

      Jeżeli ktoś z Was woli wesprzeć Maluchy pieniężnie to można wpłacać w sali 308 do p.Hibner. W środę i czwartek Dziewczyny z klasy 4d i 2c przejdą również po szkole i zbiorą od Was każdy grosik.
      Z góry dziękujemy,

      Inicjatorki akcji Monika Hibner i Katarzyna Bąbińska

    • Wyjście do Planetarium na pokaz "Niezbadane światy"
     • Wyjście do Planetarium na pokaz "Niezbadane światy"

      22 listopada 2023 roku klasy 1c, 1e i 2c miały przyjemność uczestniczyć w fascynującym pokazie "Niezbadane światy" w Planetarium EC1. Pokaz ten zapraszał widzów do podróży w kierunku gwiazdy 51 Peg, otwierając drzwi do tajemnic egzoplanet.

      Prezentacja przeniosła Uczniów na powierzchnię jednego z obiektów pozasłonecznych, stworzonego na podstawie naukowych modeli i symulacji, dzięki czemu mieli Oni możliwość porównania gwiazdy 51 Peg z naszym Słońcem, co pozwala zrozumieć istotne różnice między tymi układami.

      Pokaz ukazywał warunki umożliwiające powstanie życia i jego istnienie poza granicami Ziemi. Dodatkowo, zapoznawał z misją kosmicznego teleskopu Kepler (K2), który został wysłany w kosmos specjalnie w celu poszukiwania egzoplanet. Całość uświetniał głos lektora - Wojciecha Malajkata.

      To wyjątkowe doświadczenie nie tylko poszerzyło wiedzę Uczniów na temat kosmosu i planet pozaziemskich, ale także zainspirowało do dalszego zainteresowania tajemnicami wszechświata.

    • Projekt „Podnoszenie kwalifikacji biznesowych w szkołach średnich w Łodzi” 2022-2023
     • Projekt „Podnoszenie kwalifikacji biznesowych w szkołach średnich w Łodzi” 2022-2023

      XXIX LO w Łodzi liderem w pilotażowym projekcie Urzędu Miasta Łodzi i ABSL – 2023 r.

      Na początku roku szkolnego 2022-2023 kilka wybranych łódzkich szkół średnich zostało zaproszonych przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi i Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) do udziału w pilotażowym projekcie mającym na celu zbliżyć środowiska szkół średnich do sektora biznesowego, rozpocząć współpracę mającą na celu ukazanie młodzieży aktualnych kompetencji pracowniczych, poszukiwanych obecnie na rynku pracy. Dodatkowo nauczyciele otrzymali ofertę szkoleń biznesowych kształcących nowoczesne kompetencje, z których można było skorzystać bezpłatnie.

      W ramach tego projektu młodzież naszej szkoły w ramach lekcji z przedsiębiorczości, lekcji wychowawczych i zajęć z doradztwa zawodowego miała okazję odwiedzić wybrane firmy oraz gościć specjalistów i przedstawicieli wybranych firm zrzeszonych w ABSL.

      Pani Dyrektor Katarzyna Paliwoda nawiązała ścisłą współpracę, której efektem będą patronaty świata biznesu nad obecnymi klasami oraz współpraca z biznesem na kolejne lata. Obecnie sa prowadzone rozmowy w zakresie rodzaju współpracy i zakresu współpracy.

      Nasza szkoła uzyskała tytuł lidera w projekcie i została wymieniona jako partner projektowy.

      Leaders Supporting Business Services Sector in Education

       Link do informacji: 

      https://app.getresponse.com/view.html?x=a62b&m=BlIthX&mc=I3&s=BM2iMEr&u=tyTlH&z=EILLtUt&

      Pani Dyrektor Katarzyna Paliwoda za aktywną współpracę w ramach projektu „Podnoszenie kwalifikacji biznesowych w szkołach średnich w Łodzi – otrzymała dyplom i pamiątkowy długopis z dedykacją. Nagrodę odebrała osobiście od Pani Żanety Leduchowskiej, Fujitsu / Vice-President Łódź Region - w czasie spotkania firm członkowskich, które odbyło się w dniu 14 grudnia 2023 roku w Hotelu Puro, przy ulicy Ogrodowej 16.

      Link do informacji:  https://absl.pl/pl/team/profile/zaneta-leduchowska-fujitsu

      To początek niezwykłej współpracy o niezwykłego mariażu sektora biznesowego z naszą szkołą. Dziękujemy i czekamy na więcej.

 • Galeria zdjęć

   brak danych